Pavegen czyli chodnik generujący energię

Pavegen Systems działa prężnie od lipca 2009 roku. Otwarcie firmy poprzedziło 14 miesięcy wytężonej pracy i badań nad chodnikiem który pochłania energię kinetyczną z ludzkich ruchów i przetwarza ją w elektryczność.

Jak dział pavegen?

Za każdym razem gdy nadepniemy na płytę z tego innowacyjnego systemu obniża się ona o 5 milimetrów. Energia jest przechowywana w bateriach ukrytych pod powierzchnią i może zostać użyta do zasilania przeróżnych urządzeń ulicznych: oświetlenia ulic, podświetlenia przystanków autobusowych, zasilania parkometrów, punktów informacyjnych i wielu innych. Energia może też zostać wykorzystana do zasilania prywatnych obiektów na przykład podświetlania wystaw sklepowych czy zasilania ruchomych schodów.

System pavegen został zaprojektowany tak aby produkować około 2.1 watta na godzinę. Jedna płyta chodnikowa może przechwycić 20 milionów nadepnięć a jej wymiana w zależności od stopnia zużycia będzie konieczna po pięciu latach.

Płyty pavegen oprócz innowacyjnego działania cechują się bardzo dobrym wyglądem. Dostępne są w wielu kolorach, tak aby mogły jak najlepiej dopasować się do otoczenia. Wykonane są z materiałów przetworzonych: aluminium oraz starych opon od ciężarówek. Za każdym razem gdy wykonamy krok, płyta podświetla się. Pochłania do około 5% energii i daje piękny efekt iluminacji.

Produkt firmy Pavegen Systems czeka w tej chwili na opatentowanie. Jest już też z powodzeniem używany w Londynie, a w 2010 roku zostanie zamontowany w najruchliwszych miejscach na świecie na Times Square, przed wieżą Eiffel’a i w Disney World.

 

Przedsiębiorstwo poszukuje osób chętnych do współpracy oraz nowych lokalizacji dla innowacyjnego chodnika.

Adres internetowy:

pavegensystems.com

Foto: pavegensystems.com

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

RidgeBlade turbina wiatrowa dostępna dla mas

Niebieskie dachówki pomysłem na słoneczny biznes

Kieszonkowa moc czyli energetyczny biznes

Eko-energia – pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top