Bambusowy rower w dwa dni

Na czym polegają warsztaty?

W ciągu jednego weekendu kursanci dowiadują się jak zmienić kilka kawałków bambusa w swój wymarzony rower. 
W sobotę pod okiem specjalistów dobiera się elementy rośliny, tak aby zapewniały komfort jazdy, wytrzymałość i odpowiednia prędkość. Wybiera się też odpowiedni materiał, którym spoi się części ramy.

Do wyboru są dwa kształty ram:

  • Local- miejska
  • Express- sportowa

Przed przystąpieniem do montażu, uczestnicy poznają tajniki obsługi prasy i innych potrzebnych narzędzi. W niedzielę szkielet roweru wzbogacany jest w pozostałe elementy: pedały, łańcuchy, koła, i hamulce ręczne. Po krótkim kursie serwisowania i ostatecznym sprawdzeniu bezpieczeństwa, bicykl jest gotowy do drogi.

Chętni za weekendowy kurs muszą zapłacić 932$ (2 796 PLN). Są też organizowane warsztaty poświęcone tylko budowaniu ramy. Ich koszt to 632$ (1 896 PLN).

Bamboo Bike Studio poprzez swoją działalność, oprócz aspektów finansowych, chce przyczynić się do lepszego wykorzystania bambusa, jako odnawialnego surowca. Pracownicy firmy pragną też niebawem uruchomić kilka fabryk bambusowych bicykli w krajach rozwijających się, poprawiając transport i podnosząc poziom życia tamtejszej ludności.

Organizowane przez Bamboo Bike Studio warsztaty w Nowym Jorku są wykupione na kilka miesięcy w przód. Odbywają się w dzielnicy Brooklyn oraz w innych lokalizacjach na specjalne życzenie uczestników.

Adres internetowy:

bamboobikestudio.com

Foto: bamboobikestudio.com

Czytaj też:

Cyclehoop parking rowerowy pasujący do każdego miasta

JZ88 pomysł na podróż do pracy i na zakupy

Pomysł na świetLny biznes rowerowy

Szukasz pomysłu na biznes-YikeBike

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top