Bańki mydlane sposobem na biznes

Tematem artykułu jest bardzo ciekawy i jedyny w swoim rodzaju biznes, przedsiębiorczego Polaka, Jakuba Bochenka i jego firmy Tuban, która przenosi nas w świat, jakże doskonale znanych z dzieciństwa, baniek mydlanych.

Firma z Krakowa jest pierwszą i jedyną tego typu firmą w Polsce i Europie, która produkuje płyn do wielkich baniek mydlanych. Płyn ten wyróżnia się, na tle innych, wysoką jakością. Dodatkowo przeprowadzone badania stwierdziły, iż jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, spełnia wszelkie normy oraz posiada niezbędne certyfikaty.

Właściciel firmy zaczynał praktycznie od przysłowiowego „zera”. W przerwach między zajęciami, na krakowskiej AGH, na rynku puszczał ku uciesze mieszkańców i turystów bańki. Z początku robił to aby sobie zwyczajnie dorobić. Z czasem, jak zainteresowanie jego zajęciem zaczęło nabierać na sile postanowił zrobić z tego poważniejszy biznes. Postanowił, że zajmie się produkcją i sprzedażą specjalnego płynu do baniek mydlanych. Mając podstawowy przepis, co nie wystarczyło, musiał go stale ulepszać.

Receptura jego baniek powstawała przez 3 lata. Obecnie wytwarzane bańki są bardziej trwałe, odporne na wiatr i co najważniejsze, mogą osiągać ogromne rozmiary. Przepisu na płyn Jakub Bochenek strzeże jak strzeżony jest przepis na panierkę kurczaków z amerykańskiej sieci restauracji.

Firma Tuban obecnie posiada 7 sklepów własnych, zlokalizowanych w Krakowie, Wrocławiu i Zakopanem. Oprócz tego jest możliwość dokonywania zakupów w sklepie internetowym. Produkty firmy można kupić u wielu dystrybutorów. Wyroby Jakuba Bochenka dostępne są również za granicą: w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Niemczech i na Słowacji.

 

Asortyment dostępny w sklepach jest związany ze sztuka puszczania baniek. Cześć z tych produktów jest wyrobem własnym firmy a część jest importowana. A są to m.in.: pistolety, pojazdy, obręcze itp. czyli wszystko to, co z bańkami związane.

Taki biznes oprócz dawania ludziom rozrywki i niezapomnianych wrażeń ma zastosowanie przede wszystkim w reklamie i promocji. Klientami firmy Tuban są m.in. sieci komórkowe, producenci napojów. Swoje produkty, w tym płyn do baniek, sprzedawany jest również za granicę. Głównie to kraje europejskie ale zdarzają się zamówienia z takich krajów jak Bahrajn. Ceny w zależności od produktów są bardzo zróżnicowane. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: tuban.pl

Zdjęcia: tuban.pl

 

Podobne artykuły:

Niezwykły pomysł na reklamę

ZipWhip reklama na kawie

Flogos reklamowa piana i pomysł na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top