Betonowe schronienie, które zmieści się w torbie

Jego zarówno cywilne jak i militarne zastosowanie zostało docenione w wielu konkursach i uhonorowane MEDIUM Award za najlepszy produkt 2009 roku.

Concrete Cloth został wynaleziony na potrzeby pierwotnego projektu Concrete Canvas Shelters, czyli schronienia, które zmieści się w torbie, a do budowy wykorzystuje jedynie wodę i powietrze.

Schronienie o powierzchni 25 metrów kwadratowych, może być wzniesione przez dwie osoby w niecałą godzinę, a po upływie doby jest gotowe do użytkowania. CCS jest konkurencją dla wielko powierzchniowych namiotów. Okres jego użytkowania wynosi około10 lat, a szybkość konstrukcji i wytrzymałość są w niektórych warunkach nieocenione.

Schronienie jest dostępne również w większej, 54 metrowej wersji. Pomieść do 15 dorosłych osób. 

CCS jest odporny na ogień i dzięki swoim właściwościom izolacyjnym utrzymuje temperaturę. Dzięki specjalnej powłoce, pomieszczenia są sterylne co jest niezmiernie ważne dla zastosowań militarnych.

Concrete Cloth może być również stosowany do wzmacniania: rurociągów, rowów, stoków i do szerokiej gamy projektów budowlanych. 

Pomysłodawcy zwracają też uwagę na szerokie możliwości komercyjnych zastosowań zarówno schronień jak i samego materiału. W Wielkiej Brytanii popularnością cieszą się spotkania biznesowe i konferencje urządzane we wnętrzu CCS, które podkreślają innowacyjność gospodarzy i budzą zaciekawienie mediów.

Adres internetowy:

concretecanvas.co.uk

Foto: concretecanvas.co.uk

Czytaj też:

Mieszkać w kopule

Marzenie z dzieciństwa pomysłem na biznes

Zużyte kontenery pomysłem na własną firmę

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top