Biodegradowalne buty

W dawnych czasach mieszkańcy puszczy amazońskiej nakładali na stopy naturalny lateks, po to aby było im wygodniej chodzić w czasie deszczu. Hiszpańska firma Figtree Factory Studio S.L. powróciła do koncepcji prabuta i stworzyła całkiem nowoczesne i ekologiczne obuwie 01M One Moment z 100% biodegradowalnego polimeru. Nawet opakowania są wykonane z włókien pochodzenia roślinnego a kartony pochodzą z recyklingu.

Buty zrobione są w całości z jednej, cienkiej warstwy tworzywa, są miękkie, wygodne i zdrowe. Ich budowa, nazwijmy ją skarpetkową sprawia, że nosząc 01M One Moment mamy odczucie chodzenia boso, a to sprzyja naszej pracy serca i wpływa korzystnie na sylwetkę. Buty praktycznie nic nie ważą więc doskonale nadają się w podróży. Można je np. zgnieść w kulkę i schować do kieszeni. Ekologiczne buty są całkowicie wodoodporne i zajmują kilkadziesiąt razy mniej miejsca niż tradycyjny but. Producenci 01M One Moment zapewniają, że ich wyrób spełnia wszystkie europejskie normy biodegradowalności.

Buty można zakupić na stronie producenta w cenie ok 45 zł za parę. Możemy wybrać aż z 7 kolorów i 5 rozmiarów, w tym również jest rozmiarówka dla dzieci. Nie ma rozgraniczenia na męskie i damskie. Są uniwersalne.

Według nas produktem mogłyby zainteresować się firmy zajmujące się ochroną środowiska naturalnego lub ekologią ale nie tylko w postaci np. dystrybucji na rynku polskim. Bądź sprzedawcy obuwia jak ciekawe i innowacyjne uzupełnienie swojej oferty.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: onemoment.es

Zdjęcia: onemoment.es

 

Podobne artykuły:

Eco trend – biodegradalne buty

Portal obuwniczy dla osób z nierównymi stopami

WeWood – zegarek z naturalnego drewna

Pudełko po butach pomysłem na usługi bankowe

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top