Burj Dubai najwyższy budynek świata?

 

W ubiegłym roku 2 obywatele Francji i Wielkiej Brytanii nielegalnie wdarli się do budynku przebrani za europejskich inżynierów. Pokonali pieszo 150 pięter, co zajęło im ponad godzinę w 40 stopniowym upale. Po dotarciu na szczyt skoczyli z budynku ze spadochronem. Po trzech miesiącach spędzonych w areszcie opowiedzieli światu o swoim przeżyciu.

Do skoków szykują się już kolejni śmiałkowie. Tym razem skoki odbędą się za zgodą inwestorów po ukończeniu obiektu.

Mekka skoczków zostanie jednak w wkrótce zdetronizowana. 1000 metrowy drapacz chmur powstanie nad Morzem Czerwonym w mieście Jeddah. Saudyjski książę al-Waleed bin Talal zainwestuje w Królewską Wieżę 27 miliardów dolarów,

Boom na wieżowce powoli ogarnia cały świat. Już niedługo podziwiać będziemy Chicago Spire ( budowla w kształcie korkociągu) i Freedom Tower, który powstanie na miejscu WTC w Nowym Jorku.

Na początku stycznia 2010 budynek został oficjalnie oddany do użytku. 828m wysokości i 179 pięter. W środku tego wieżowca powstanie hotel Armaniego. Sam budynek wygląda imponująco. Ciekawe tylko jak w tym upale udaje się schłodzić ten olbrzymi budynek. Zużycie prądu musi wynosić tyle co niejednego małego miasta. 179 pięter zapewno pozwoli pracować  i mieszkać dziesiątką tysięcy ludzi. A co gdy nagle wszyscy pójdą do toalety? Z 1000 ton wody zacznie się przemieszczać po budynku. Z inżynieryjnego punktu widzenia – dzieło sztuki.

Przejdznaswoje.pl

Fotos:
ustoday.com
treehugger.com
current.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top