Coffeebrewer – kawa zaparzana w torebce

Niektórzy ludzie przed wyjściem z domu muszą wypić filiżankę kawy. Jednakże często brakuje im na to czasu. I właśnie między innymi dla takich „zabieganych” firma z Danii proponuje kawę w torebce. Nie jest oczywiście kolejny produkt „3 w 1”, który z kawą ma niewiele wspólnego.

Coffeebrewer to coś na zasadzie jednorazowego czajnika. Cały proces parzenia odbywa się wewnątrz papierowej torebki. W torebce, w środku znajduje się filtr z 26 gramami świeżej kawy. Aby zaparzyć trzy filiżanki kawy wystarczy otworzyć torebkę i zalać jej zawartość 1/2 litra wrzącej wody i pozostawić na 5-9 minut.

Świeżo palona kawa z filtra smakuje bardzo dobrze. Coffeebrewer to połączenie ekspresu przelewowego z prasą francuską. Miejsce w samym dnie torebki umożliwia zgromadzenie się gorącej kawy i w ten sposób uzyskuje się jej maksymalny aromat i smak. Filtr skutecznie oddziela parzoną kawę zgromadzoną w podstawie opakowania. Także po wlaniu połowy kawa cały czas będzie pod filtrem co oznacza, że nie przejdzie gorzkim smakiem jak w prasie francuskiej. Jeśli lubimy kawę słabszą wystarczy parzyć ją do 5 minut, jeśli mocny, konkretny smak – parzymy ją do 9 minut.

Cena za jedną torebkę wynosi ok 13 zł. Oferta skierowana jest przede wszystkim do hoteli i sprzedawców detalicznych. Niestety produkt na razie nie jest dostępny w Polsce, nawet w formie wysyłkowej. Można go nabyć na przykład w naszych sąsiadów – Niemców, Czechów i Słowaków.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: growerscup.com

Zdjęcia: growerscup.com

 

Podobne artykuły:

Zastępca kawy albo herbaty w pracy

ZipWhip reklama na kawie

Piwo i kawa od Heinekena

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top