Domowy mini ogródek

Firma o tej samej nazwie Urban Cultivator Inc. oferuje produkt, który ma zastąpić domowy , ziołowy ogródek. Oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców miast, którzy nie mając możliwości uprawy własnych ziół i przypraw ze względu np. na zamieszkiwanie w bloku. Poprzez zamontowane kółka można go łatwo przenieść w dowolne miejsce w domu.

Cały proces uprawy związany jest z pojęciem uprawy hydroponicznej. W tym miejscu należy napisać kilka słów co to wogóle jest ta hydroponika. Otóż, ogólnie rzecz ujmując jest to nauka o hodowli roślin bez gleby. W przypadku uprawy roślin w podłożach hydroponicznych mogą być całkowicie kontrolowane takie czynniki jak: pobór składników odżywczych oraz ilość dostarczanego tlenu. Podłoże glebowe w tego typu uprawach samo w sobie nie zawiera substancji odżywczych. Wszystkie te makro i mikroelementy dostarczane są w roztworach składników odżywczych. Taki roztwór przepływa przez system korzeniowy danej rośliny lub też gromadzi się wokół nich w równych odstępach czasu dopóki nie wpłynie w dren. Tlen, który gromadzi się wokół systemu korzeniowego może przyspieszyć wchłanianie składników mineralnych przez rośliny. Takie rośliny hodowane metodą hydroponiczną rosną bardzo szybko.

Z uprawy hydroponicznej wynika szereg korzyści, w tym z uprawy tą metodą w warunkach domowych:

  • możliwość zakładania upraw na terenach do tego nieprzydatnych, np. sucha ziemia
  • możliwośc uprawy różnego rodzaju roślin
  • wyższe plony, dzięki gęstszemu siewowi oraz szybszemu wzrostowi
  • bardzo niskie skrażenie produktów różnymi pestycydami
  • oszczędność wody
  • eliminacja ziemi i obcych w niej alergenów
  • niewielka ilość miejsca do prawidłowego wzrostu
  • możliwość kontrolowania ilości wody i bryły korzeniowej
  • wydłużony okres pomiędzy podlewaniami
  • rośliny w uprawie hydroponicznej bardziej podnoszą wilogotność powietrza niż te uprawiane tradycyjnie

Firma proponuje swoje produkty zarówno do użytku domowego jak i do wykorzystania komercyjnego, np. w restauracjach. Skupimy się na tych pierwszych. Urban Cultivator dostępny jest w postaci, można powiedzieć szafki (co widać na zdjęciach). Ten mebel (licząc z kółkami) ma wymiary 63,5 x 96,5 x 63,5 cm. Czyli jak wspomnieliśmy na początku może on być ustawiony w miejscu zmywarki, w kącie lub dowolnej wolnej przestrzeni. Ilość prądu jak jest pobierana wynosi mniej niż 0,01 kWh. Pojemnik na wodę ma wielkość 10 litów. Temperatura, jaką można wytworzyć w czasie hodowli, to 15-28 stopni. Cena domowego Urban Cultivator zaczyna się od 7300 zł.

Jest to skonstruowane tak, że posiada wbudowany komputer, który zarządza wilgotnością i cyrkulacją powietrza (poprzez wbudowane wentylatory), kontroluje nawadnianie. Jedyne co trzeba przy tym robić, to raz w tygodniu dodać organicznych nawóz.

Posiadając taki mały, mobilny ogródek mamy dostęp do świeżej zieleniny, która posiada dwukrotnie więcej wartości odżywczych niż ta kupowana w supermarketach. Przez to mamy pewność że nie były używane żadne paskudne chemiczne pestycydy. Dodatkowo zioła czy przyprawy można uprawiać przez cały rok. Nie musimy martwić się o warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: urbancultivator.net

Zdjęcia: urbancultivator.net

 

Podobne artykuły:

Ogród na ścianie

easyBloom czyli kwitnący pomysł na biznes

Rodzima zielona innowacja czyli drzewkonaprezent.pl

Roślinne gniazdka pomysłem na firmę ogrodniczą

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top