Drewniane domy

Do wzniesienia budowli postanowił użyć masywnych bloków z drzewa „Massiv Holz Mauer”, które są wytrzymałe jak kamień, jednak niezwykle ciepłe i przytulne.

Mieszkanie w czterech ścianach z masywnego drewna jest przede wszystkim zdrowe. Ściany wyjątkowo dobrze chronią przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, tłumią smog elektroniczny i jednocześnie oddychają, co uniemożliwia powstawanie wilgoci.

Pozostaje tylko zadać pytanie, czy domy z masywnych bloków drewna są bezpieczne. Okazuje się, że tak . Podczas gdy budynki wzniesione z tradycyjnych materiałów takich jak beton, cegły czy stal spełniają normy F30, drewniane budowle, zdolne są przetrwać 2 razy cięższe działania sił natury i spełniają normę F90.

Drewniane domy oferowane na wielu rynkach często występują tylko w kilku określonych rozmiarach i kształtach. W przypadku firmy MHM jest to nie do pomyślenia. Hans Hundegger stawia na styl i indywidualne podejście, dlatego drewniane bloki są wycinane i projektowane osobno, dla każdego klienta. Niewątpliwa zaletą tego systemu budowania jest szybkość. Dom w stanie surowym można podziwiać już po około 2 dniach pracy.
W czasach nadchodzącego spowolnienia gospodarczego należy zastanowić się nad zasadnością takiej inwestycji. O dużej opłacalności świadczy zachowanie bankierów, którzy chętniej udzielają kredytu na proekologiczne budowy, które są przyszłościowe i szybkie, przez co ryzyko jest mniejsze.

Firma MHM posiada już kilka placówek w Europie zachodniej i prężnie się rozwija. Na rok 2009 zaplanowano otwarcie kolejnych kilku oddziałów. W Polsce na razie nie ma przedstawicielstwa, jednak przykład innych państw pokazuje, że jest to świetny pomysł na biznes.

Adres internetowy:
www.massivholzmauer.de

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami.
Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top