Mieszkać w kopule

Ciekawym pomysłem na dom może okazać się dom- kopuła. Charakteryzuje się on niewiarygodną przestrzenią i możliwością dowolnej konfiguracji wewnętrznej ścian. Wbrew pozorom takie budownictwo nie musi być droższe , a konstrukcja szkieletowa ( stelaż drewniany izolowany wełną mineralną) może okazać się ponad dwukrotnie tańsza.

Wielkie oszczędności wynikają z braku standardowego dachu, który jest w tym wypadku ściano-dachem. Dom jest bardzo energooszczędny ponieważ bardzo szybko się ogrzewa energią słoneczną. Na ogrzewanie takiego domu zużyjemy miej energii przy takiej samej powierzchni użytkowej.

Dzieje się tak ponieważ kubatura całego domu jest mniejsza niż  budynku prostokątnego. Wewnątrz dom nie przypomina nic istniejącego i sprawia niesamowite wrażenie.

Zapewne zastanawiacie się nad stabilnością domu z drewna o konstrukcji kopuły. Wbrew powszechnej logice taki dom może zapewnić schronienie nawet podczas huraganu. Wydaje się niewiarygodne? A jednak. Dzięki aerodynamice kształtu, nie ma ścian nawietrznych i zawietrznych dzięki czemu wiatr nas po prostu omija.

 Taki dom może z powodzeniem utrzymać 5ton śniegu w szczytowym miejscu.

Przeszkodą w Polsce staje się polskie prawo, które zabrania budowania domów okrągłych w bezpośrednim sąsiedztwie domów kwadratowych.

W Stanach Zjednoczonych istnieją firmy specjalizujące się w budowie takich domów, które potem właściciele sami składają niczym z wielkich puzzli, a zajmuje im to …. 7dni.

Prowadząc firmę specjalizującą się w wykonaniu takich domów musimy posiadać sztab specjalistów, którzy przygotują półfabrykaty. Koszty prowadzenia są  zróżnicowane.

Przede wszystkim cena produktu zależy od drewna i jakości materiałów, jakich użyjemy oraz techniki i precyzyjności wykonania. Niemniej jednak rosnąca liczba trendów może stać się „złotym środkiem”, tym bardziej biorąc pod uwagę oszczędności mieszkania.

Adres internetowy:


www.gnosis.art.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami.
Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top