easyBloom czyli kwitnący pomysł na biznes

 easyBloom to dziecko amerykańskiej firmy PlantSense. Może wydawać się, że powstało ono z pasji, nic bardziej mylnego. Pomysłodawcą jest człowiek, który ususzył w swoim życiu ogromną ilość roślin. Inteligentny kwiatek, został zaprojektowany z myślą o osobach, które nie mają ręki do flory.

Jak działa easyBloom?

Urządzenie składa się z dwóch części sensora oraz nośnika danych USB. Po podłączeniu do komputera należy wybrać jeden z dwóch trybów:

  • Polecam lub
  • Sprawdzam.

Następnie sensor umieszcza się w miejscu, w którym planujemy coś posadzić lub dowiedzieć się jak właściwie pielęgnować zasadzone tam rośliny.

easyBloom przez kolejną dobę będzie gromadzić informacje na temat nasłonecznienia, gleby, wilgotności i temperatury. Po upływie 24 godzin należy podłączyć nośnik do komputera.

Wyświetlą się informacje jakie rodzaje kwiatów lub warzyw wato posadzić (tryb polecam), lub co zrobić, żeby rosnące już kwiatki lepiej się rozwijały (tryb sprawdzam).

Inteligentny kwiatek działa zarówno w domu jak i na zewnątrz. Udziela informacji nie tylko o kwiatach i warzywach ale też o krzewach, drzewach a nawet winoroślach.

easyBloom można zamówić za pośrednictwem strony internetowej producenta. Koszt urządzenia to 59.95$ (171 PLN).

Przedsiębiorstwo PlantSense aktywnie poszukuje dystrybutorów na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wyklucza poszerzenia dystrybucji o stary kontynent.

Adres internetowy:

easybloom.com

Foto: easybloom.com

 Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

LEDniczki pomysłem na biznes

Roślinne gniazdka pomysłem na firmę ogrodniczą

ANDREA siła natury i innowacji

Prepara czyli pomysł na kuchenny ogródek

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top