Eko-energia – pomysłem na biznes

Unia europejska wystawiła dyrektywy każdemu państwu europejskiemu o zminimalizowaniu emisji CO2¬ oraz wprowadzeniu udziału biomasy do wytwarzania energii elektrycznej. Udział wierzby energetycznej w polskim przemyśle energetycznym ma wynieść w 2010 roku 7,5%, zaś w 2020 15% czyli trzykrotnie więcej niż teraz.

Polski rząd zdeterminowany decyzjami UE zadecydował o skierowaniu wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw, które wytworzą założone ilości biomasy.

Jest to bardzo istotne ze względu na to ,iż jeżeli Polska nie wywiąże się z dyrektyw, będziemy musieli kupować nadwyżki innych państw.

Biorąc pod uwagę aktualne zapotrzebowanie państwowe i prywatne nie musimy się martwić o sprzedaż produktu.
Założenie jednego hektara uprawy kosztuje około 8600zł, z czego 50% kosztów zwraca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a dochód ze zbiorów osiągany po 3 latach i wynosi około 2500 z każdego hektara. Dodatkowo możemy liczyć na 400zł jako dotację do każdego hektara.

Liczymy: Wydając 500 000zł za założenie 50ha uprawy dostaniemy 250 000zł z tytułu zwrotu . Po trzech latach uprawy możemy zacząć zbierać plony. Każdy hektar zaowocuje nam 30 tonami surowca.

Wartość zbiorów naszej plantacji wyniesie 125000zł. I w każdych kolejnych latach zarabiać będziemy średnio tyle samo. Dodatkowo otrzymamy dopłaty do każdego hektara w wysokości 400zł rocznie. Co zapewni nam kolejny dochód 20000.

Koszt takiej inwestycji zwraca się nam po około 5 latach. a nasza praca zaczyna się po trzech. Plantator może liczyć na dodatkowy zysk tworząc osady ściekowe, za które pobierać będziemy opłaty od lokalnych władz.

Podsumowując. Jest to Biznes długofalowy i opłacalny na dłuższą skalę a co najważniejsze potrzebny i konieczny

Adres internetowy:

lasprywatny.pl

Foto: yorkshirewillow.co.uk

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top