Eko plecak, czyli ekologiczny Lifestyle

Stworzyli oni test bazujący na technologii MIPS wymyślonej na początku lat 90’ych przez niemieckich naukowców. Metoda ta pozwala obliczyć jak dany produkt, usługa czy styl życia oddziałuje na świat.

Na łamach portalu każdy może rozwiązać quiz i dowiedzieć się jak ciężki „plecak” niesie ze sobą. Pytania dotyczą indywidualnej osoby, a nie całego gospodarstwa domowego.

Na początek należy wybrać w celach statystycznych region pochodzenia oraz dekadę urodzin.

Kolejne kategorie dotyczą:

  • zamieszkania,
  • energii,
  • transportu,
  • nawyków żywieniowych,
  • sposobów spędzania czasu wolnego i
  • odpadków.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzymujemy wynik w kilogramach. Wynik porównywany jest do średniej unijnej. Żeby lepiej oddać ciężar, pomysłodawcy portalu postanowili porównać wynik do namacalnych rzeczy np.: samochodów, czy pudełek zapałek. 

Zespół PrzejdźNaSwoje.pl dźwiga na barkach plecak o wadze 17 000 kilogramów, co jest odpowiednikiem 12 dorosłych hipopotamów. Nasz plecak jest lżejszy od tego europejskiego.

Na tym jednak rola portalu się nie kończy. Każdy kto poddał się badaniu może skorzystać z podpowiedzi jakich zmian dokonać w stylu życia, żeby było ono jeszcze bardziej ekologiczne.

Ta skandynawska inicjatywa zebrała wiele laurów na międzynarodowych konkursach i cieszy się dużą popularnością, nie tylko na dalekiej Północy.

Adres internetowy:

onedidit.com

Foto: onedidit.com

Czytaj też:

Domy z klocków pomysłem na biznes

Darmowy i zielony kurs pomysłem na firmę marketingową

Butelka przyszłości pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top