Elektryczne skutery taksówki pomysłem na firmę

Od października Roku Pańskiego 2012 na uliach Amsterdamu można spotkać zielone, elektryczne skutery taksówki. Pomysłodawcą tego rozwiązania jest firma Hooper. Skutery te mogą osiągać maksymalną prędkość 25 km/h, a dzięki wbudowanej baterii może pokonać dystans do 130 km bez ładowania.

Wyposażony jest w bardzo nowoczesny system nawigacyjny. Opórcz tego na desce rozdzielczej ma zamontowany smartfon a z tyłu tablet, na którym wyświetlane są reklamy. Skoczki, bo tak są nazywane te zielone skutery taksówki, jeżdżą po centrum oraz od dzielnicy Pijp do stacji kolejowej Ziud-WTC/RAI.

Użytkownik może zamówić taksówkę zatrzymując ją na ulicy, zarezerwować przez internet lub po prostu po nią zadzwonić. Zdaniem pomysłodawcy, Rubena Beugelsa to nowość na skalę europejską oraz nowa forma transportu publicznego. Za niewielką cenę 2,5 euro (bez limitu kilometrów) można dosiąść się do kierowcy i szybko dotrzeć do celu, omijając wszelkie uliczne korki. Dodatkowo każdy kierowca posiada specjalne uprawnienia, czyli jest przeszkolony teoretycznie i praktycznie.

Firma twierdzi, że skutery są ekologiczne, gdyż wytwarzają 68 % mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny skuter. Do tego są ciche, nie powodują natężania ruchu oraz nie zanieczyszczają środowiska. Mają charakterystyczną jasnozieloną barwę. Działają od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. Obecnie po Amsterdamie jeździ 100 takich skoczków. Firma w ciągu roku chce na stałe wpisać się w miejski krajobraz w: Hadze, Rotterdamie oraz Utrechcie. W dłuższej perspektywie, czyli za dwa lata chce rozszerzyć swoje usługi do 32 największych miast.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: myhopper.nl

Zdjęcia: myhopper.nl

 

Podobne artykuły:

Taxi na motorze skutecznie walczy z korkami

Tuk tuki pomysłem na firmę transportową

BraunAbility. Mobilność dla osób niepełnosprawnych

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top