Gipsomaty pomysłem na biznes

Czasy tradycyjnego, ciężkiego, twardego gipsu powoli odchodzą do lamusa. Wszystko za sprawą gipsomatów, dostarczanych przez firmę Ortopea z Łodzi, która oferuje pacjentom kolorowe, lekkie i wygodne gipsowe opatrunki. Na początku ustalmy, że gipsomat nie zagipsuje nam ręki. Z naszym złamaniem i tak trzeba udać się do lekarza. Niemniej pomysł jest bardzo ciekawy i już spotkał się z mnóstwem pozytywnych komentarzy.

Plastry gipsu, jakie można kupić w automatach są dużo lepsze niż tradycyjne. Gips ten, w przeciwieństwie do tradycyjnego, oddycha, nie powoduje swędzenia, nie kruszy się i można nawet się z nim kąpać. Doskonale sprawdza się zwrówno dla dzieci jak i osób starszych.

Gipsomaty wyglądają jak typowe automaty z napojami czy słodyczami. Ustawione są (jak narazie) w 10 szpitalach w Polsce. Niestety, ze względu cenę NFZ nie refunduje ich zakupu stąd trzeba płacić za nie samemu. Ale jak pokazuje rzeczywistość nie stanowi to przeszkody i pacjenci chętnie go nabywają.

Ceny opasek gipsowych zależą od jej wielkości. Ceny kształtują się od 25 do 50 zł. To, ile ich potrzeba, zależy od złamania i wielkości pacjenta. Opatrunki są dostępne w wielu kolorach. W gipsomatach można kupić dwa rodzaje opasek: lekki gips żywiczny (stosowany na złamania) oraz gips plastyczny (używany w mniej skomplikowanych przypadkach). Płatności dokonujemy gotówką lub kartą. Gipsomaty działają całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Lekarz ocenia rodzaj naszego złamania i ilość plastrów jaki powinniśmy wykupić. Później zkłada on nam je w asyście gipsiarza. Ważne aby nie robić tego samemu, gdyż istnieje ryzyko niewłaściwego naciągnięcia opaski. Lekki gips zamiast standardowego opatrunku zakładany jest bezpłatnie w ramach usługi ambulatoryjnej. Lekki gips jest światowym standardem. W końcu staje się coraz bardziej powszechny w Polsce. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Artur Stasiak

Adres internetowy: ortopea.pl

Zdjęcia: ortopea.pl

 

Zobacz także:

Casttoo oferuje gipsowe tatuaże

Zamiast gipsu..Multiprotector

EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych

Mobilne gabinety lekarskie HealthSpot

Testy ciążowe z automatu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top