Hamburgery w jadalnym papierze pomysłem na biznes

Jak większość z Was doskonale wie opakowanie jest niezbędną częścią dystrybucji żywności. Niestety jest jednocześnie problemem ekologicznym, gdyż w pewnym momencie wykorzystany staje się bezużyteczny i często ląduje w najlepszym przypadku na składowisku śmieci. Stąd pomysł wprowadzenia w sieci Bob’s jadalnych opakowań (opakowania z żywności produkowane są w ogromnych ilościach). Oprócz niejako dodatkowej atrakcji sieci firma przyczynia się do dbania o środowisko, nie produkując niepotrzebnych ton papierowych opakowań.

Pomysłodawcą jak zaznaczyliśmy wyżej jest agencja reklamowa NBS. Papier, w który firma Bob’s zawija swoje hamburgery to rodzaj papieru ryżowego, który bez większym problemów może być spożywany razem z kanapką. Czyli zamiast rozpakowywania burgera klient może go poprostu ugryźć w takiej formie jakiej jest. Takie działanie ma zachęcić i uświadomić duże firmy, że dbałość o środowisko naturalne jest czymś niezwykle istotnym. Nie tylko firmy, ale również zwykłych ludzi, którzy na codzień korzystają z różnych dobrodziejstw obecnych czasów.

Oczywiście jest wielu przeciwników takiego rozwiązania. Twierdzą np.oni, że smak i tekstura papieru nijak nie łączy się ze smakiem soczystego hamburgera i dodatkowo psuje jego smak. Tak czy inaczej pomysł ciekawy, zapewne warty dopracowania i chętnie spróbowalibyśmy czegoś takiego w Polsce.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: bobs.com.br

Zdjęcia:
bobs.com.br

 

Zobacz także:

Restauracja Zawał serca- pomysłem dla Ciebie

Ekologiczna restauracja serwująca hamburgery?

Ziemniaki na patyku pomysłem na biznes

Wursty – smaczny pomysł na biznes

Warburger – slowfoodowa burgerownia pomysłem na smaczny biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top