Happy Pills czyli wyjątkowy sklep ze słodyczami

Na wstępie musimy zaznaczyć, iż nie jest to typowy sklep ze słodyczami, który możemy spotkać na codzień. Znajduje się on w jednej z dzielnic Barcelony, El Born. Mały, niepozorny, wciśnięty w wąskie uliczki, w pobliżu Palcu Katedralnego, zapewne byłby przez większość niezauważony, gdyby nie fakt, iż uwagę przechodniów przykuwa duże, intensywnie różowe logo Czerwonego Krzyża.

Happy Pills wyglądem przypomina aptekę, gdzie jak wiadomo, można znaleźć leki na praktycznie każdą przypadłość. Tutaj natomiast wszystkie zakupione słodycze pakuje się w plastikowe buteleczki, wyglądem przypominające te, w których znajdują się prawdziwe leki. Sklep jest swoistym pogotowiem dla tych, którzy potrzebują odrobiny słodyczy i szczęścia w swoim życiu.

Projekt sklepu, autorstwa Merchle Alacala i Marion Donnewag jest przygotowany w taki sposób by ułatwić dostęp klientom do wszystkich produktów. Ma 1,5 m szerokości i aż 13 metrów długości. To co oferuje to różnokolorowe żelki, czekoladę dostępne pojedyńczo bądź w specjalnych zestawach. Happy Pills jest bardzo popularny w Barcelonie. Połączenie świata słodyczy, czekolady i żelków ze światem designy by jak najbardziej trafionym pomysłem. Produkty oferowane przez tę “aptekę” świetnie nadają się np. na prezent.

Można samemu skomponować sobie słodką “apteczkę pierwszej pomocy”. Dostępne są buteleczki w dwóch rozmiarach. Przykładowe ceny podane są tutaj (sekcja: Dokumenty). Oprócz tego różne pudełeczka. Po skomponowaniu całości sprzedawca nakleja nam etykietę i “lekarstwo” gotowe. Co do etykiet można wybrać sobie np. z napisem: “przeciw poniedziałkom” czy “przeciw nieznośnej lekkości bytu.

Pomysł działa już jakiś czas. Uważamy, że sprawidziłby się on również w Polsce. Gdyż jak widać odrobiną pozytywnego nastawienia do świata i poczuciem humoru można zarazić ludzi na całym świecie.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: happypills.es

Zdjęcia: happypills.es

 

Zobacz także:

Tajemnicze słodycze z Japonii pomysłem na biznes

Problemy z pamięcią? Klasówka?

Chocomize – czekoladowy biznes

Naleśniki wypiekane przez klientów przy stoliku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top