Hobby sposobem na życie

Pomysł ten przedstawimy na przykładzie firmy z Kamienia Krajeńskiego, Spes – Medieval Market. Firma działa w internecie i oferuje bardzo szeroki asortyment towarów związanych z odtwórstwem realiów Wieków Średnich. Stroje jak i inne przedmioty z epoki prezentują wysoki poziom jakościowy i merytoryczny.

Hobbyści, pasjonaci historii współpracują z wysokiej klasy rzemieślnikami, którzy to z kolei zamiłowanie do tej epoki przekształcili w sposób na życie. Czyli sprawdza się powiedzenie, że „robię to co lubię i jeszcze na tym zarabiam”

Firma dąży do tego, aby kostiumy historyczne, które oferują były jak najbardziej zgodne z realiami tamtych czasów. Stąd opierają się i badają źródła historyczne. Swą wiedzę czerpią przede wszystkim ze źródeł materialnych, którymi są zachowane egzemplarze wyrobów średniowiecznych. Gdy ich np. brakuje wykorzystują zachowane ryciny, obrazy, oraz przekazy literackie.

Oferta, jak wspomnieliśmy na początku, jest bardzo szeroka. Można tu znaleźć historyczne ubiory męskie i damskie. np. bardzo gustowne suknie średniowieczne. Są również dostępne akcesoria uzupełniające wizerunek człowieka oraz meble. Oprócz tego różnego rodzaju średniowieczne pancerze jak i uzbrojenie.

Firma Spes Medieval-Market dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez nią przedmioty przez nią oferowane były pieczołowicie o wiernie wykonane. Należy tu dodać iż przez lata kształt uzbrojenia średniowiecznego nieustannie ewaluował i różnił się w zależności od miejsca i czasu. Dlatego firma oferuje elementy uzbrojenia średniowiecznego w wielu wzorach, tak, aby zadowolić najbardziej wymagających czy wyspecjalizowanych użytkowników. Produkty oferowane przez firmę są objęte gwarancją.

Ceny wybranych produktów dostępne są tutaj (sekcja: Dokumenty).

Jak widać na przykładzie firmy Spes Medieval-Market mając hobby, bardzo ciekawe hobby można zrobić z niego sposób na życie, na biznes. Wystarczy siła woli, upór i wyznaczenie celu do którego będziemy dążyć.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: medieval-market.com

Zdjęcia: 
medieval-market.com

 

Podobne artykuły:

Miejskie pasieki dla miłośników miodu

Pompy napędzą Twój biznes

Moment szaleństwa

Wioska dla wędkarzy pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top