Hotel w ciężarówce pomysłem na turystyczny biznes

Hotel na kołach, Exploranter, pomysłu podróżnika Flavio Melo, wyposażony jest w 28 wygodnych łóżek, 30 miejsc siedzących oraz dobrze wyposażoną kuchnię. Dziennie ten 25-tonowy kolos może pokonać 200 km. To nic innego jak przerobiona ciężarówka marki Scania, dodatkowo z naczepą w której mieści się pomieszczenia sypialne dla wspomnianych 28 osób oraz 3 łazienki. Miejsca jest niewiele, ale w takiej wyprawie nie chodzi o komfort. W głównej ciężarówce (pieszczotliwie nazywanej przez właściciela Romeo) znajduje się kuchnia oraz jadalnia. Ten mobilny hotel zabiera turystów w podróż bo mało uczęszczanych drogach Brazylii oraz w miejsca, którch próżno szukać w kolorowych przewodnikach.

Hotel stacjonuje w bazylijskim Sao Paulo. W ofercie ma wycieczki zarówno przez Brazylię jak i Chile oraz Argentynę. Wyprawa może trwać od 7 do 22 dni. Niewiele miejsca, niewygody są rekompensowane dodatkowymi atrakcjami, które oferowane są podczas wycieczki, takimi jak choćby loty balonem, jazda konna (tam, gdzie nie dojedzie ciężarówka), quady, trekking, wędkowanie czy obserwacja ptaków.

Podczas postoju panele boczne ciężarówki wysuwają się rozpościerając spore markizy, które chronią otwartą kuchnię, salon i jadalnię przed słońcem. W czasie jazdy wszystko jest chowane. W związku z tym, że podróż trwa od kilku do kilkunastu dnia zabierana jest spora ilość jedzenia. Na szczęście organizatorzy zadbali o to, aby posiłki nie były takie same. Można skosztować dań kuchni włoskiej czy markokańskiej. Ale z pewnością rarytasem są potrawy lokalnej kuchni, choćby takie jak smażone mrówki.

Wycieczki organizowane są przez cały rok. Sprawdź ile kosztuje taka przyjemność, kliknij (sekcja: Dokumenty). Trasy wycieczkowe są stałe, ale jeśli na pokładzie są zorganizowane grupy powyżej 10 osób, może je trochę modyfikować. Hotel na kółkach to świetny sposób, aby dotrzeć do miejsc, których nie ma w katalogach i przewodnikach.

Artur Stasiak

Adres internetowy: exploranter.com

Zdjęcia: exploranter.com

 

Zobacz także:

Kogi- BBQ na kołach

Prysznic w ciężarówce pomysłem na firmę usługową

Mobilny hotel pomysłem na biznes

Grillowany ser z ciężarówki

Mobilna kwiaciarnia pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top