Jednokołowy motocykl pomysłem na biznes

Projekt powstał aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na efektywny transport. Ryno, to ekologiczny motocykl, skuter (różnie go określają) z jednym kołem, który ma być alternatywą dla popularnych w ostatnich latach Seagway’ów (czasem można spotkać pracowników ochrony poruszających się na tych dwukołowych pojazdach w centrach handlowych). Posiada szereg zastosować. Może być wykorzystywany w jednostakch publicznych, rządowych, przemysłowych, do promocji firmy czy przeznaczony do użytku prywatnego.

Szczegółowe dane techniczne cały czas są przygotowywane, natomiast wiemy obecnie, że Ryno może rozwijać prędkość do 50 km/h a bateria bez ładowania wytrzymuje do 50 km. Zaletą jest jego rozmiar. Producent chwali się, że można z nim podróżować praktycznie wszędzie i wszystkim, choćby pociągiem czy autobusem. Swoją drogą chciałbym zobaczyć miny konduktora czy kontrolera, którzy spotykają pasażera z takim pojazdem. Niemniej jednak Ryno wjedzie tam gdzie rower, można go również wszędzie zaparkować nie ponosząc żadnych opłat (jak w przypadku np. samochodów).

Po rozpoczęciu seryjnej produkcji została również ustalona cena detaliczna podana tutaj (sekcja: Dokumenty) z jeden egzemplarz. Firma ma zamówienia od dealerów ze 135 krajów świata. I powoli te zamówienia będzie realizowała. Jak podaje w pierwszej kolejności USA, Europa i potem reszta kontynentów. Dla każdego, kto potrzebował będzie małego, zwinnego pojazdu, na którym można przemieszczać się w pozycji siedzącej jest to więc wspaniałe rozwiązanie.

Artur Stasiak

Adres internetowy: rynomotors.com

Zdjęcia: rynomotors.com

 

Zobacz także:

Składany skuter elektryczny pomysłem na biznes

Solowheel czyli jednokołowy biznes

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Segway – przewodnik

Qugo – prywatny miejski transporter

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top