Jedzenie z czasów 2 wojny światowej.

Dzisiaj, kiedy wybieramy się podziwiać eksponaty w Londyńskim muzeum poza pocieszeniem oka możemy także spróbować jedzenia z tych ciężkich i okrutnych czasów. Nadworna restauracja, która właśnie uaktualniła menu, oferuje pożywienie przeciętnej angielskiej rodziny z czasów ostatniej wojny. 

Cieszy się ona ze zrozumiałych względów olbrzymim zainteresowaniem. Cóż o Anglikach można by wiele napisać , ale chyba nie że mają pyszną kuchnię. Zatem dodając do tego ubogie zapasy w owych czasach, możemy sobie tylko wyobrazić smak i zapach potraw. 

Menu jest tylko drukowane (60 lat temu internet nie funkcjonował). Dominującym smakiem jest sól. Do tego można zamówić ziemniaki nadziewane resztkami ryb czy sałatkę. A właściwiej sałatę z krążkami cebuli – bez sosu.

Ponieważ restauracja cieszy się zainteresowaniem łatwo stwierdzić, że ludzie potrzebują odmiany. Zresztą podobna – serwująca potrawy z początku XX wieku jest i działa z sukcesem w Berlinie (ale o tym niedługo w innym artykule). 

Nie musimy tutaj dodawać że Polska ma bardzo bogatą tradycję kulinarną, która w większości została już zapomniana. Warto wrócić do starych przepisów i otworzyć knajpę, która będzie się w oryginalny sposób wyróżniać.

Artykuł dodany z programu partnerskiego Łowca. Zarejestruj się już dziś i zarabiaj!

Adres internetowy:

boingboing.net

Zdjęcia:

boingboing.net

Podobne artykuły:

Pyszną kanapkę, poproszę – franczyza dla każdego

Naleśniki wypiekane przez klientów przy stoliku

Kawiarnia Iglo czyli terapia światłem

Kran na każdym stole pomysłem na pub

Restauracja Zawał serca- pomysłem dla Ciebie

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top