Kawiarnia serwuje porady prawne

W 1995 roku założył on bardzo nietypową kawiarnię, która oprócz świeżo palonej kawy i deserów serwuje klientom porady prawne. Z usług zespołu radców prawnych od momentu powstania skorzystało już ponad 20 tysięcy osób. 

W Legal Grid można zasięgnąć porady w każdym zakresie. Co tydzień kawiarnia otwiera podwoje dla cenionych ekspertów w konkretnych branżach. Na spotkanie można umówić się telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej.

Oprócz porad prawnych skorzystać można we własnym zakresie z udostępnionych książek prawniczych i kodeksów. Popularnością cieszy się doradztwo biznesowe. W czasie spotkań można też uzyskać pomoc w stworzeniu umów handlowych i w przetwarzaniu dokumentów. W kawiarni jest również zawsze obecny notariusz.

Klienci cenią sobie dostępność usług, przystępną cenę (40 USD (119 PLN) za 30 minut) i swobodną atmosferę. W cenę spotkania wliczone są napoje.

Innowacyjny sposób oferowania usług prawniczych spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mediów i zebrał szereg nagród. Kolejne kawiarnie powstają na zasadzie porozumień licencyjnych w innych amerykańskich miastach. Często na kooperację zgadzają się uniwersytety, których studenci w pracy w „kawiarni” upatrują szansę na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia.

Choć Jeff Hughes umiejscowił swój biznes w amerykańskich realiach, prawnicza kawiarnia ma szansę powodzenia również w Europie.

Adres internetowy:

legalgrind.com

Foto: legalgrind.com

Czytaj też:

Muzz na kawę na wynos.

Kawiarnia Iglo czyli terapia światłem

Kawiarnia na rowerze pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top