Koncern Ikea w natarciu

Nawiązując do tytułu naszego artykułu Ikea zamierza otworzyc siec tanich hoteli w Europie (również w Polsce), otowrzyła już poczekalnię dla pasażerów na francuskim lotnisku Charles de Gaulle oraz wprowadziła swoją markę piwa.

Hotele i akademiki Ikea
Szewdzki koncern zamierza wybudowac hotele i akademiki, które mają byc przede wszystkim tanie jako konkurencja dla trzygwiazdkowych standardowych hoteli. Dodatkowo zamierza również wybudowac w największych europejskich miastach akademiki dla studentów. Na początku szewdzka firma zamierza otworzyc ok.sStu swoich hoteli. Powstaną one m.in. W Holandii, Belgii, Polsce i w Niemczech, gdzie ma powstac pierwszy, już w 2013 roku. Powstaną one w centrach miast, w dogodnych punktach komunikacyjnych. Mają one byc nowoczesne ale przede wszystkim funkcjonalne. Będą spełniały standardy średniej klasy. Domy akademickie będą powstawały w pobliżu uczelni. Typowe mieszkanie miałoby liczyc ok. 17 metrów kwadratowych. Co ważne, Ikea zapowiada, że nie będą one urządzane meblami z katalogów Ikea, tylko będą one pochodziły od innych producentów. Więc tu dobra wiadomośc dla firm, które taką produkcją się zajmują. Warto się tym zainteresowac, bo może to byc szansa na nowe zlecenia. Wszystko ma byc zgodne z filozofią firmy – dobra jakośc za rozsądną cenę.

Strefa VIP Ikea na lotnisku
Osoby, które podróżują po Europie i przypadkiem znajdą się na lotnisku Charles de Gaulle mogą skorzystac ze specjalnej strefy odpoczynku, stworzonej właśnie przez firmę Ikea. Koncern wyszedł na przeciw zmęczonym pasażerom i turystom udostępniając im komfortowe i nowoczesną poczekalnie. Podróżni mają do dyspozycji 220 metrów przestrzeni. Oprócz tego bardzo wygodne kanapy, możliwośc oglądania TV oraz 9 pokoi z łóżkami, gdzie mogą sobie uciąc krótką drzemkę. Nad pasażerami czuwają wykwalifikowani pracownicy a nasze małe pociechy mogą spędzic czas na specjalnie przygotowanym do tego placu zabaw. Obecnie, ze tej strefy, może korzystac nieodpłatnie każdy.

Piwo Ikea
W każdym sklepie Ikea wydzielona jest częśc spożywcza, gdzie można zawsze coś przekąsic, za niewielkie pieniądze. Jakiś czas temu strefa ta wzbogaciła się o piwo. Wszystkich piwoszy musimy narazie zmartwic, gdyż jest ono dostępne wyłącznie w brytyjskiej sieci koncernu. Ale niewykluczone, że pojawi się ono również w innych krajach. Piwo o nazwie Ol Mork Lager to ciemne piwo, o zawartości alkoholu 4,7 %. Piwo w prostej butelce, białe kwiaty na etykiecie oraz logo Ikea. Czyli minimalistyczny design jak na koncern przystało.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: inter.ikea.com

Zdjęcia: inter.ikea.com

 

Podobne artykuły:

Park rozrywki w hucie stali

Przyczepki rowerowe dobrym pomysłem na biznes

Zamiana kanap pomysłem na biznes

Grippikns

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top