Milkmaid sposobem na świeże mleko

Pomysłem tym jest, na razie tylko, prototyp dzbanka o nazwie Milkmaid. Koncepcja ogłoszona przez firmę General Electric i firmę Quirky. Dzbanek na mleko, wewnątrz którego umieszczono czujniki, sprawdzające m.in. pH pozwalają określić, czy dana partia mleka się nie popsuła. Dzbanek ten umieszczany jest na specjalnej podstawce, a umieszczone w niej diody informują, jaki jest stan świeżości.

Dodatkowo w podstawce został umieszczona waga oraz moduł GSM. Dzięki temu, w momencie gdy mleko się zepsuje i nie będzie nadawało się do picia lub gdy dzbanek będzie za lekki, podstawa wyśle do nas, na wskazany numer wiadomość SMS z informacją, że trzeba kupić świeże mleko.

Jak zaznaczyliśmy na początku, produkt ten nie jest jeszcze gotowy. Produkt ten mógłby służyć np. jako dodatkowe narzędzie reklamy producentów mleka. Milkmaid nie ma również ustalonej jeszcze ceny. Od tego ile użytkownicy będą w stanie zapłacić za ten zaawansowany dzbanek będzie zależało czy wyjdzie on z fazy prototypu i trafi już bezpośrednio na rynek.

 

 Artur Stasiak

Adres internetowy: quirky.com

Zdjęcia: quirky.com

 

Podobne artykuły:

Zrób sobie w domu jogurt. Progurt

Butelka do zadań specjalnych pomysłem na firmę

Mlekomat- pomysł na biznes dla młodych mam

Przewodnik „Kawiarza” i nie tylko

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top