ModCell czyli domy ze słomy

Misją przedsiębiorstwa ModCell jest rozpropagowanie idei wznoszenie budynków, których tworzenie nie przysporzy emisji dwutlenku węgla, a użytkowanie wpłynie na zmniejszone zużycie energii. W tym celu opatentowana została specjalna modularna budowa, wykorzystująca naturalne właściwości zapomnianych już materiałów budowlanych.

Ściany wznoszonych domów powstają z komórek: drewnianych ram wypełnionych belami słomy, uszczelnianymi konopiami i pokrytymi warstwą zaprawy. Słoma pochodzi z lokalnych upraw, na życzenie klienta może zostać wykorzystana słoma organiczna. Drewno, użyte w procesie wytwórczym, pozyskiwane jest z produktów ubocznych tartaków, bazujących na odnawialnych zasobach.

Metoda ta pozwala na zapewnienie optymalnej izolacji i jednocześnie jest trzy razy bardziej wydajna niż standardowe techniki ocieplania. Otwiera też nowe możliwości przed szeroko pojętym sektorem rolnictwa.

Do budowy domów, najczęściej wykorzystuje się komórki o rozmiarach: 3 m wysokości x 3.2 m szerokości i 490 mm grubości. Firma może też wyprodukować panele o innych wymiarach na specjalne zamówienie.

Oferta firmy ModCell obejmuje nie tylko produkcję i dostarczenie paneli. Zespół inżynierów i architektów może zaprojektować i wybudować obiekt spełniający najwyższe standardy.

Pomysł przedsiębiorstwa ModCell to nic innego niż połączenie tradycji i ekologii z nowoczesnymi technikami. Dzięki temu materiały budowlane wykorzystywane w ubiegłych stuleciach mogą pomóc zniwelować skutki zmian klimatycznych XXI wieku.

Adres internetowy:

modcell.co.uk

Foto: modcell.co.uk

Czytaj też:

EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych

Domy z klocków pomysłem na biznes

Drewniane domy

Domy w kształcie kontenerów pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top