Największa na świecie myjnia dla ciężarówek

Firma TransCanada Automatic Truck Wash zapewnia, że ich automatycznych, bezdotykowy system jest w stanie umyć dowolną ciężarówkę w czasie ok 10 minut. Umyć dokładnie, szczególnie podwozie. Myjnia położona jest w miejscu, gdzie bardzo często pada śnieg, a więc te ciężarówki są zaśnieżone, zabłocone i oblepione ogromną ilością soli drogowej. Jednymi słowy setki kilogramów przyczepionego brudu.

System korzysta z recyklingu wody i biodegradowalnego mydła. Jedyną wadą może być odczucie, że woda jest marnowana. W procesie mycia tylko jednego tira zużywane jest ok. 20 000 galonów wody, czyli jakieś 75 000 litrów.

Istotnym czynnikiem, który decyduje że firma przynosi zyski jest usytuowanie myjni. Jest ona położona przy jednej z głównych tras. Tak, aby tiry nie musiały bardzo zjeżdżać, krążyć gdzieś po wąskich ulicach miast. Czyli tak, jakby się zjeżdżało na stację benzynową. Jedno mycie samochodu ciężarowego kosztuje, sprawdź (sekcja: Dokumenty). Jak jeszcze połączyć taką myjnię np. ze sklepem z częściami dla ciężarówek, warsztatem czy jakąś gastronomią to mogłyby być z tego naprawdę niezłe pieniądze.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: tctw.ca

Zdjęcia: tctw.ca

 

Podobne artykuły:

Pierwsza w świecie automatyczna myjnia motocyklowa

Myjnia samochodowa pomysłem na własną firmę

Myjnia parowa – pomysłem na biznes

Myjka do wózków sklepowych

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top