Niezbędnik przedsiębiorcy czyli serwetka warta miliony

Wielu z naukowców zastanawia się dlaczego tak się dzieje. Wszyscy przecież miewamy błyskotliwe spostrzeżenia, ale milionerami stają się nieliczni.

Osiągnięcie sukcesu jest z pewnością uwarunkowane wieloma czynnikami takimi jak: motywacja, spryt, wytrwałość, perspektywiczne myślenie czy po prostu wiedza i dryg do interesów. Najnowsze ankiety pokazały, że kluczem do sukcesu jest coś jeszcze. Wiele osób choć z łatwością wpada na świetne pomysły na założenie przedsiębiorstwa wkrótce o nich zapomina. Ich życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej gdyby w chwili olśnienia mieli ze sobą coś na zapiski, na przykład serwetkę.

Nie wiadomo czy Terry Campbell byłby dziś milionerem, gdyby pamiętnej nocy nie miał w swoim samochodzie paczki chusteczek. Zapisał na nich swój pomysł na pasy samochodowe z regulacją wysokości. Wynalazek, który był zbawienny dla niskich kierowców, wkrótce opatentował. Zyskał dzięki temu sławę i uznanie.

Z pomocy serwetek często korzystają projektanci mody i dziennikarze, a nawet malarze. Na serwetce powstał szkic obrazu Pablo Picasso Guernica. Zaletą tych małych skrawków papieru jest to, że ich powierzchnia jest ograniczona. Myśli muszą być więc spisane krótko i zwięźle. Dzięki temu z notatek można później świetnie korzystać.

Na pomysł zarobienia na serwetkach wpadła firma napkinnotebook.com. Jej produkt 20 stronicowy notes z serwetek ozdobiony metalowymi łączeniami dostępny jest w internecie. Firma reklamuje go jako idealny prezent dla każdego myśliciela, artysty czy wizjonera. Serwetkowy notes dostępny jest tylko w sklepie internetowym Museum of Modern Art. Jego koszt to 15$ (48 PLN), a dla osób zarejestrowanych 10$ (30 PLN).

W księgarniach internetowych można znaleźć nawet książki na temat spisywania pomysłów na skrawkach papieru. Choć niektórzy internauci twierdzą, że w celach piśmienniczych niezastąpiony jest papier toaletowy to jedno jest pewne. Przyszły przedsiębiorca powinien być zawsze przygotowany na nadejście genialnej myśli, a co za tym idzie serwetki musi mieć zawsze przy sobie.

Adres internetowy:
www.napkinnotebook.com

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top