Nitka – kawiarnia szyta na miarę pomysłem na biznes

Tzw. sewing cafes obecnie modne są w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji. Teraz za sprawą dwóch przedsiębiorczych Polek mamy możliwość odwiedzenia takiego miejsca w naszym kraju. Jak mówią właścicieki lokalu, Karolina Oszczyk i Beata Kilichowska-Blaszczyk, wszystkie nitki mają dwa końce – poznańska Nitka również. Z jednej strony to kawiarnia a z drugiej sklep. A oba końce łączy szycie. Mówią, że szycie to pasja, aktywność, przyjemność oraz relaks. Można tu znaleźć wszystko, co do szycia potrzebne. Wyszukane z sercem i starannością o detale. A pomiędzy ściegami można znaurzyć się w wygodnym fotelu i rozkoszować się smakiem aromatycznej kawy.

Niespotykane dotąd w Polsce połączenie kawiarni z pracownią krawiecką. Oprócz kawy można tutaj napić się gorącej czekolady, świeżych soków czy zjeść pyszne ciasta. W drugiej części organizowane są warsztaty szycia. Dodatkowo można tu również nauczyć się tworzyć biżuterię, filcować, haftować czy szydełkować. Każdy może zapisać się na takie zajęcia. Nie ma znaczenia wiek czy płeć. Wszelkie materiały, tkaniny, guziki, tasiemki można kupić na miejscu w sklepie stacjonarnym lub w nitkowym sklepie internetowym.

Niewątpliwie atrakcją dla klientów jest organizowanie przez Nitkę szyciowych imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod nazwą sewing parties.

Wbrew pozorom Nitka to lokal, w którym można choć na chwilę oderwać się od szycia. Pyszne, smakowe herbaty z pewnością umilą czas spędzany tutaj wraz z przyjaciółmi. Dostępne są tutaj również pisma i magazyny (nie tylko branżowe) oraz mała Nitkowa biblioteczka.

Dodatkowo lokal zarabia na tym, że oferuje możliwość wynajęcia maszyny do szycia na godziny. Każdy może zrealizować swoje szyciowe pomysły. Urządzenia zainstalowane są na dużych stołach przy indywidualnych stanowiskach, gdzie można również swobodnie rozkrawać tkaniny.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: nit-ka.pl

Zdjęcia:
nit-ka.pl

 

Podobne artykuły:

Naleśniki wypiekane przez klientów przy stoliku

Kawiarnia Iglo czyli terapia światłem

Kawiarnia serwuje porady prawne

Kawa, zabawa i gry planszowe

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top