Numi – luksusowa toaleta

W ofercie producenta wyposażenia kuchni i łazienek pojawiła się superluksusowa muszla klozetowa o nazwie Numi. Z Numi jest jak z telefonami z zaawansowanymi aplikacjami – choć z nich zadzwonimy, to jednak bardziej intrygują nas pewne niezwykłe możliwości aparatu.

Numi nie jest zwykłym klozetem. Oczywiście spełnia swoje podstawowe funkcje, i na dobrą sprawę tutaj mogłaby kończyć się jego rola. Marka Kohler postanowiła jednak stworzyć pewną komfortową sytuację i sprawić, że pobyt w toalecie może zacząć kojarzyć się nie tylko z pewnym fizjologicznym obowiązkiem, ale również z odrobiną duchowej przyjemności. Jak ktoś ładnie stwierdził „jest to połączenie nocnika z kamerdynerem”. Spróbujmy się do tego odnieść.

Przede wszystkim możemy dzięki nowemu projektowi posłuchać muzyki – urządzenie jest wyposażone w system audio z głośnikami i odtwarzaczem mp3 oraz radiem. Ale to nie wszystko. Klozet potrafi reagować również na zachowania użytkownika – ma zamontowane czujniki, dzięki którym reaguje na ruch. Dlatego też zautomatyzowany został system wodny, funkcja dezodorantu łazienkowego, otwierania i zamykania pokrywy, podgrzewania siedzenia oraz podłogi. Ponadto klozet bardzo ekonomicznie gospodaruje wodą, wyposażono go również w funkcję bidetu. Poszczególne elementy Numi są ruchome, i po użyciu składa się w niepozornie wyglądającą skrzynkę.

Wszystkimi funkcjami Numi steruje się przy pomocy zdalnego ekranu dotykowego, którym możemy również sterować przy użyciu pilota (mimo że wygląda jak iPad to nim nie jest). Poczucie luksusu wraca również do świata WC. Jest to propozycja dla osób, które we własnych domach chcą najlepszych wzorców, zarówno projektowych jaki i technologicznych.

Numi to nie tylko wygoda, ale również dbałość o higienę użytkownika oraz piękno, nowoczesność, komfort i funkcjolaność. Oferta Kohler to też coś, co z pewnością zadowoli „zielonych” użytkowników. Toaleta Numi otrzymała bowiem ekologiczne oznaczenia WaterSense i CALGreen. cena to jedyne 6 400 dolarów. (~ 21300 zł).

 Artur Stasiak

Adres internetowy: kohler.com

Zdjęcia: kohler.com

 

Podobne artykuły:

Wyszukiwarka toalet pomysłem na firmę

GoGirl czyli pomysł na rewolucję w toalecie

Higieniczny pomysł na interes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top