Okulary bez śrub pomysłem na własny salon optyczny

Ralph Anders, znany z optymizmu i pogody ducha, opatentował okulary bez śrub. To co spaja oprawki to innowacyjne połączenie wkładów i sprężyn.

Główny obszar zainteresowania przedsiębiorstwa ic! Berlin to metalowe okulary, wykonane ze stali nierdzewnej. Firma szczyci się tym, że są one wykańczane bez lutowania i spawania.
Przy pomocy kilku ruchów można odseparować oprawki i samemu wymienić w nich szkła.

Jak widać na zdjęciu okulary są też bardzo elastyczne. Nie trzeba obawiać się gdy przypadkowo je zgnieciemy lub upuścimy.

Produkty firmy są wykańczane ręcznie i wytwarzane w centrum Berlina. Za metalowe okulary przeciwsłoneczne zapłacimy około 230 euro ( 1000 PLN).

W kolekcji znajdziemy też okulary z włókien i plastiku. Nie są one już tak elastyczne jak metalowe oprawki.

Na każdej parze okularów pracownicy zostawiają przesłanie. Małą czcionką zapisano na nich od strony wewnętrznej numer telefonu do Ralpha Anderl’a. Z drugiej strony wygrawerowano inskrypcje, które można odczytać tylko przy pomocy szkła powiększającego.

W 2008 roku Ic! Berlin zostało uhonorowane prestiżową nagrodą International Optical Fair Tokio za zajęcie pierwszego miejsca w aż trzech kategoriach.

Mimo globalnego sukcesu na rynku polskim nie ma jeszcze oficjalnego dystrybutora (obecnie dostwacą wyrobów na nasz rynek jest Rim
Optical 2). Zainteresowanie nowinkami optycznymi ciągle rośnie, a wraz z coraz aktywniejszym stylem życia popyt na nie gniotące się okulary z pewnością się zwiększy.

Adres internetowy:

ic-berlin.de

Foto: ic-berlin.de

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top