Palenisko zintegrowane z telewizorem

Holenderska firma Helex podjęła się trudnego przedsięwzięcia, które zakończyło się sukcesem. Telewizor najnowszej generacji został zintegrowany z eleganckim kominkiem z serii I-Frame. 

Gazowe palenisko znajduje się w dolnej części konstrukcji. Specjalnie zaprojektowany kineskop umieszczono metr wyżej, a całość została przykryta szklanym panelem. Z uwagi na wydzielane ciepło i wrażliwość urządzeń elektronicznych, niektóre komponenty, takie jak na przykład głośniki, zostały umieszczone na zewnątrz. Ułatwia to ewentualne serwisowanie i zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Do telewizora można w łatwy sposób podłączyć przekaźniki DVD/ Blu Ray, czy PlayStation. Na specjalne życzenie producenci mogą też zamontować monitor jakości HD.

Szklany panel, który pokrywa całość dostępny jest w wersji błyszczącej lub matowej, a nawet może imitować lustro. Bogata oferta kolorystyczna (wszystkie kolory RAL) sprawia, ze kominek dopasuje się do każdego wnętrza. 

Wyłączony telewizor jest całkowicie niewidoczny. Nad kominkiem, na szklanej powierzchni wyświetlają się za to cyfrowe zdjęcia lub obrazy, które automatycznie znikają po uruchomieniu odbiornika.

Koszt instalacji wynosi od 5 000 Euro (20 000 PLN), w zależności od wybranej opcji. Firma Helex wykonuje zlecenia na terenie Belgii i Holandii, poszukuje partnerów chcących nawiązać współpracę w Europie.

Adres internetowy:

helex.nl

Foto: helex.nl

 

Czytaj też:

Stolik koktajlowy zintegrowany z kominkiem

Nowoczesny sposób składowania drewna

Ekscentryczny kominek pomysłem na biznes

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top