Pies tropiciel pomaga odnaleźć zagubione zwierzaki.

washingtonpost.com

Salsa to pracujący pies. Ciepły i mokry nos jest do wynajęcia za 100$/h.

Właśnie szuka jakiegoś malucha na przedmieściach dużego Amerykańskiego miasta. Nikt lepiej od niej tego nie zrobi. Najpierw krótka chwila z łóżkiem zguby sam na sam do powąchania i do roboty.

Bieg w dół wzniesienia i zguba znaleziona. Kolejny szczęśliwy właściciel i kolejne pieniądze do kolekcji – dodajmy dużej kolekcji.  

Ta dwójka jest świetnie przeszkolonymi profesjonalistami. Szukają zaginionych turystów, psów , kotów. Nie ma rzeczy niemożliwych. Telefony w firmie nie przestają dzwonić. Już od dawna. 

W czasach, w których właściciele czworonogów meblują im osobne pokoje, zwierzęta stały się członkami rodziny i tak przysługują im pewne prawa. W przypadku ich zaginięcia, działa ten sam mechanizm jakby zginęło dziecko. Są firmy, które doskonale to rozumieją i zarabiają na tym uszczęśliwiając właścicieli. 

90% zwierzaków udaje się odnaleźć dzięki plakatom rozwieszanym w okolicy. Ludzie odnajdują pociechę i dzwonią na podany numer. Tylko czasami ta okolica jest tak wielka, że trudno wiedzieć dokładnie gdzie umieścić plakaty. Z pomocą Salsy łatwo to zlokalizować. Pies często traci trop w konkretnym miejscu. Wracając do niego wiele razy. To jest okolica w której trzeba je rozwiesić. 

Z reguły pies na jednej zmianie zarabia 300$. To dużo jak twierdzi właściciel. 

Inną firmą, która oferuje podobne usługi jest Pure Gold Pet Trackers. Jej właściciele opowiadają, że tylko w zeszłym roku uratowali 87 zwierząt. W tym przestali już liczyć. 

Gazeta washingtonpost postanowiła opublikować ten artykuł ponieważ odczuwa się wyraźny wzrost zainteresowania  firmami oferującymi odnajdywanie zaginionych zwierząt. Zresztą trudno  nawet porozmawiać z pracownikami tych przedsiębiorstw, ponieważ ciągle są zajęci.

Adres internetowy:

washingtonpost.com, puregoldpettrackers

Zdjęcia: 

 – washingtonpost.com

Podobne artykuły

Chcesz założyć firmę tylko nie wiesz gdzie?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top