Recykling metalowych implantów pomysłem na firmę

Rodzinna firma OrthoMetalas została założona 15 lat temu i jest światowym liderem w tym biznesie. Prowadzi zbiórki metalowych implantów na całym świecie. Współpracuje w tym zakresie z ponad 450 krematoriami rozsianymi w 15 krajach.

Dla wyjaśnienia metalowe elementy po kremacji, w przypadku niektórych krajów Europy, takich jak: Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii i części Holandii kończyły albo na złomowisku albo w były zakopywane w starych specjalnych grobach przy krematoriach.

Ich cele jest zapewnienie właściwej i przyjaznej metody przetwarzania oraz recyklingu metalowych elementów, które znajdowały się kiedyś w ciele pacjenta. Firma posiada odpowiednie zezwolenia i certyfikaty. Często zapraszani są na targi czy konferencje na całym świecie. Część zysków z recyklingu firma przeznacza na cele charytatywne.

Część metalowych elementów, która firma odzyskuje, przetapia etc. trafia z powrotem na rynek. Ale już nie do kolejnych pacjentów. Są one odsprzedawane do celów przemysłowych i wykorzystywane np. w samochodach, samolotach a nawet w turbinach wiatrowych. Firma przetwarza ponad 250 ton metalowych implantów rocznie. Po rozliczeniach kosztów związanych ze zbieraniem, sortowaniem, administracją, różnymi opłatami część wypracowanych zysków trafia do krematoriów oraz na cele charytatywne.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: orthometals.com

Zdjęcia: orthometals.com

 

Podobne artykuły:

ecoATM czyli pomysł na e-cycling

Tkaniny produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu

Recykling – chroń środowisko i zarabiaj

Byfusion – cegły z plastiku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top