Recyklingowe torby rowerowe ze Szwajcarii

Firma Freitag została założona przez dwóch braci. Ich produkt, recyklingowa torba rowerowa jest niezwykle popularna w Szwajcarii. Produkuja całą linię toreb, dla mężczyzn i kobiet. Oprócz tego futerały na telefony komórkowe czy smartfony. Ich wyroby sprzedawane są w ponad 300 sklepach na całym świecie. Panowie dostrzegli duży potencjał materiału, który używany jest na plandeki ciężarówek. Czyli śmiało można powiedzieć, że jest bardzo trwały i odporny na warunki atmosferyczne.

Firma skupuje stare plandeki bezpośrednio od firm transportowych. Potem je czyści, kroi a na końcu zszywa w fabryce w Zurychu. Podobnie jak firma z Wrocławia używa takich materiałów jak samochodowe pasy bezpieczeństwa, a obszycia toreb pozyskuje ze starych dętek rowerowych. Oczywiście każda torba jest szyta ręcznie, co nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Sprzedają ok. 300 tys. toreb rocznie. Przykładowe ceny ich wyrobów podane są tutaj (sekcja: Dokumenty). Czyli produkt podobny do tego wytwarzanego u nas w Polsce.

Bardziej jednak chce się skupić na ich flagowym sklepie, jako pomyśle na podobny sklep u nas w kraju. Sklepy Freitag mają niewątpliwie unikatowe wnętrza, które jest projektowane zgodnie z filozofią ekologii i transportu. A to do czego zmierzam, to ich główny sklep mieszczący się w Zurychu. Wykonany został z 17 recyklingowych kontenerów transportowych. Jego główną część stanowi 26 metrowa wieża. Świetnie obrazują to zamieszczone zdjęcia. Myślę, że taki sklep w Polsce byłby niezwykle popularny.

Artur Stasiak

Adres internetowy: freitag.ch

Zdjęcia: freitag.ch

 

Zobacz także:

Foliklo – unikalne torby z recyklingu

Ręcznie robione torebki z filcu pomysłem na biznes

Gazetos Apetitos – reklama na torbach do pieczywa

Torby z poduszek powietrznych pomysłem na biznes

Kolorowe torby z plakatów pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top