Ręcznie robione torebki z filcu pomysłem na biznes

Firma Hankove projektuje i wytwarza, całkowicie ręcznie m.in. torebki z filcu. Jak piszą o sobie nie wspierają chińskiej gospodarki i masowej produkcji. Przedmioty wykonywane są w pojedynczych egzemplarzach lub naprawdę krótkich seriach. Także raczej nie ma możliwości spotkania kogoś z identyczną torebką. Wszystko w miejskim stylu, dobre wzornictwo, wspieranie ekologii, funkcjonalność. Coś dla poszukiwaczy ale i wybrednych.

Filc, użyty w większości, przy produkcji toreb Hankove to syntetyk, otrzymany częściowo z recyklingu włókien syntetycznych, w tam także przetopionych butelek PET. Filc pochodzi z Polski, Włoch, Hiszpanii i Czech. Reszta materiałów, półproduktów pochodzi z krajów europejskich. Filc ma swoją grubość (gramaturę). Może być także w różnych kolorach. Firma oferuje możliwość zamówienia torby z filcu naturalnego, wełnianego.

Przy takim produkcie, jakim jest torba z filcu, ważna jest pielęgnacja. Generalnie materiał bardzo wdzięczny i wytrzymały ale czasem lubi się mechacić. Wówczas należy wziąć maszynkę do ubrań lub zwykłą do golenia i po prostu zmechaconą powierzchnię ogolić. Filc syntetyczny mechaci się mniej niż wełniany. Jest gruby i mocny. Poza tym można go bez większych problemów prać, w jakimś delikatnym środku piorącym, najlepiej w ręku.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: hankove.pl

Zdjęcia: hankove.pl

 

Podobne artykuły:

Torby z poduszek powietrznych pomysłem na biznes

Torebki ze starych butów pomysłem na biznes

Skórzane kurtki przerabiane na oryginalne torebki

Torebka bezpieczeństwa pomysłem na biznes

Pomysł na torebkę jak z billboardu

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top