Robią i sprzedają zdrową pizzę

Firma z Wielkiej Brytanii proponuje pizzę, która może bez problemu zastąpić kompletny posiłek. Wraz ze specjalistami od żywienia stworzyli produkt, który ma odpowiednio wyważone, czyli ani za mało ani za dużo, składniki odżywcze niezbędne do normalnego funkcjonowania naszego organizmu.

Firma wraz ze specjalistami od żywienia analizowało mnóstwo składów innych pizz i okazało się, że w większości mają one za dużo soli i tłuszczów nasyconych a za mało błonnika, witamin oraz minerałów. W UK rząd określa normy spożywcze, czyli ile np. może być soli w takich produktach. W pizzach firmy Eat Balanced praktycznie soli nie ma co oznacza, że jest ona poniżej określonego przez rząd poziomu.

W pizzach tych są takie składniki jak: błonnik, witaminy, minerały oraz w odpowiednich ilościach tłuszcze, węglowodany i białka. W dzisiejszych czasach, gdzie praktycznie w każdym produkcie są jakieś sztuczne dodatki, zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Pamiętajmy, zdrowie mamy tylko jedno i „jesteśmy” tym co jemy.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: eatbalanced.co.uk

Zdjęcia: eatbalanced.co.uk

 

Podobne artykuły:

Niecodzienny rarytas pomysłem na biznes

Kamerdyner ze stali pomysłem na własną restaurację

Domowa Pizzaa Erica Fosse’a

Nietypowy catering pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top