Rowerowa taksówka pomysłem na firmę

Po naszych drogach jeżdzą ciężarówki o ładowności nawet do 40 ton. Niszcząc nawierzchnie i trując środowisko. Często całkowicie puste, bądź załadowane w kilkunastu procentach.

Naprzeciw tym i innym problemom wyszła pewna Francuska firma operująca na terenie Paryża.

Zaoferowała specjalne transporty dla małych i średnich przesyłek ekologicznymi, zgrabnymi rowerami zasilanymi siłą mięśni i silnika elektrycznego.

La Petite Reine bo tak właśnie się nazywa obecnie jest już w posiadaniu 60 takich specjalistycznych pojazdów. Na jakich dystansach operują – około 30 km co w zupełności wystarczy aby dostarczyć szybko i komfortowo każdy ładunek.
I to nie byle jaki bo ważący do 180 kg. To całkiem sporo zważywszy, że jest to rower. Praktyka pokazała, że firma jest w stanie dostarczyć na wymienionym dystansie przesyłki dużo szybciej w porównaniu do tradycyjnej ciężarówki i zrobi to około 20% taniej.

Najważniejszą rzeczą tutaj jest fakt, że żadne zanieczyszczenia nie dostają się do atmosfery.
Kierowcy tych miejskich ciężarówek mogą jeździć trasami dla rowerów, pieszych bo przepisy im na to pozwalają – a z parkowaniem nie ma problemu bo zawsze można zostawić mały rower pomiędzy dwoma samochodami. Okoliczni mieszkańcy są zadowoleni ponieważ z pojazdów nie wydobywa się żaden dźwięk. Co ma szczególne znaczenie rano.

Ciekawy pomysł na biznes, zwłaszcza, że na stronie firmy można sprawdzić referencje i większość z nich wydali – tradycyjni konkurenci, czyli firmy kurierskie, które z chęcią korzystają z usług tej firmy.

Adres internetowy: 

lapetitereine.com

Foto: lapetitereine.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top