Ruby Slippers, czyli mieszkanie dla seniora

Naprzeciw, tej rosnącej grupie klientów, wyszło przedsiębiorstwo Ruby Slippers z Wielkiej Brytanii. Dzięki usługom firmy seniorzy nie muszą już opuszczać własnych mieszkań z powodu ułomności fizycznych, które wraz z biegiem lat, przekształcają trywialne czynności jak gotowanie czy kąpanie w trudne zadania. 

Przedsiębiorstwo jest liderem w projektowaniu użytecznych kuchni dla seniorów. Przeróbki polegają na maksymalizacji naturalnego światła i użyciu kontrastowych kolorów powierzchni dla lepszej orientacji. Kuchnie wyposażane są w łatwo działające krany, płaskie kuchenki, piekarniki montowane na odpowiedniej wysokości ułatwiającej obsługę. Fronty szafek są przeszklone, dzięki czemu łatwiej można sprawdzić ich zawartość.

Pracownicy firmy Ruby Slippers do potrzeb osób starszych dopasują również łazienki. Łatwo dostępne brodziki i wanny, chromowane uchwyty i krzesełka to tylko niektóre z udogodnień.

Przedsiębiorstwo otrzymuje też wiele zleceń polegających na zniesieniu barier w poruszaniu się po domu czy mieszkaniu. W tym celu montowane są rampy, windy, usuwane progi i poszerzane drzwi.

Co ważne wszystkie te zabiegi dodają mieszkaniu uroku i nie wpływają ujemnie na komfort życia innych domowników. Założycielka firmy Lisa McMyn, dopasowuje swoją ofertę i rozmach prac do konkretnych wymagań klientów. Rodzaj zmian i ich koszt, są ustalane w czasie bezpłatnej wizyty projektanta w domu.

Adres ineternetowy:

rubyss.co.uk

Foto: rubyss.co.uk

Czytaj też:

Usługi dla osób starszych pomysłem na biznes

Sieć sklepów dba o mózgi seniorów

Solarne ucho dostępne dla mas

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top