SkinIT – lider rynku folii na świecie.

Do dnia dzisiejszego są liderem europejskiego rynku. Niedawne wywiady jakich udzielił założyciel potwierdzają to. „Nie mamy się kogo obawiać w całej europie” miał powiedzieć. 

Może i na starym kontynencie nie maja żadnego groźnego rywala o tyle już patrząc szerzej na rynek międzynarodowy to tak. I to olbrzymią dziś firmę SkinIT. Wraz z nimi możesz okleić sobie od telefonu, przez domowa lodówkę i ciężarówkę , aż po swój samochód. Dokładnie. Produkują przy współpracy z znaną firma 3M specjalne folie z nadrukiem. O ich wytrzymałości wiele możemy napisać bo sami tych naklejek używamy!

W 2003 Tom Stemple (założyciel, właściciel SkinIT) miał ten tak zwany moment przebłysku w głowie. Jadąc do pracy przez przypadek zabrał telefon żony a nie swój – bo mieli podobne.

Myśląc co można by zrobić by wyróżnić żony telefon od jego wpadł na pomysł – personalizacji. Pomyślał może folia graficzna ?
W ciągu niecałego miesiąca razem ze swoim bratem na spółkę za 50 000 $ kupili specjalna drukarkę i urządzenie cyfrowe do wycinania założonego kształtu z winylu. Stronę SkinIT założyli w listopadzie 2003 roku. Pierwszego dnia bez reklamy mieli…ponad 200 zamówień. 

W ciągu następnego roku firma zmieniał swoja siedzibę co kwartał – dokładnie. Bo w każdej poprzedniej nie wystarczało miejsca by sprawnie realizować nadchodzące zamówienia.

Otworzyli nowe oddziały w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii i Paryżu.

Po domowej elektronice przyszedł czas na coś większego. Dużo większego stwierdził założyciel. Chodziło o samochody. Które po dziś dzień wyglądają tak samo. Kilka kolorów do wyboru i koniec. Nowoczesna technologia produkcji folii winylowej pozwala uzyskać niewyobrażalną wcześniej wytrzymałość mechaniczną i trwałość kolorów.

Założyli osobną firmę Oryginal wraps i podpisali umowę…z BMW na dostarczanie spersonalizowanych naklejek do Mini. Dziś w koszyku zamówień poza BMW jest Nissan i Ford.

A założyciele chwalą się , że biznes rośnie delikatnie – 50% rocznie.

Na foliach też można zbić kokosy.

Adres internetowy:

skinit.com

Zdjęcia: skinit.com

Podobne artykuły:

DiscSkin – ochrona płyt CD/DVD pomysłem na biznes

Walizka w folii pomysłem na firmę wysokich lotów

Szybkie foliowanie.

Naklejki, nakładki wprost ze strony www hitem roku.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top