Sklep ze środkami czystości sprzedawanymi luzem

The Soap Dispensery, sklep zlokalizowany w Vancouver, w swojej ofercie posiada praktycznie wszystkie środki czystości jakich używa się w naszych domach. Proszki do prania, płyny do mycia podłóg, szampony, płyny do kąpieli czy produkty do higieny osobistej w większości są ekologiczne i biodegradowalne. To oczywiście przemawia na korzyść sklepu. W sklepie tym można nabyć specjalne pojemniki z tworzywa sztucznego lub szkła. Po to, aby móc później z nim przyjść gdy dany produkt się nam skończy. Można również przynieść ze sobą swój do którego sprzedawca napełni zakupiony środek czystości. Takie rozwiązanie pozwala klientom zaoszczędzić pięniądze. Ważne jest to, że produkty te są bezpieczne dla dzieci i alergików.

Coraz więcej firm stawia na ekologię. Trend proekologiczny zaczyna obejmować praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Dużo znanych marek ma w swojej ofercie szklane słoiczki czy flakoniki, które później można napełnić ulubionym kremem czy perfumami. Producenci jaki i klienci przyczyniają się do dbania o środowisko. Zresztą nie trzeba szukać za ocenem, żeby zobaczyć, że klienci coraz częściej kupują produkty w szklanych opakowaniach. Ze sklepów znikają reklamówki biodegradowalne (nie szkodzą środowisku ale ich produkcja już tak), w zamian pojawiają się torby papierowe, o wiele lepsze do plastikowych. Najważniejsze, aby ludzie mieli większą świadomość, że nie wolno śmiecić i należy oszczędzać wodę i energię, a na zakupy najlepiej chodzić z własną torbą.

Myślę, że tego typu sklepy w Polsce cieszyłyby się dużą popularnością i zyskałyby uznanie gospodyń domowych jak i nowoczesnych kobiet, świadomych tego jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne. Istnieją drogerie, gdzie perfumy czy kremy napełniane są do słoiczka lub flakonika. Dlatego teraz czas na sklepy z większą ilością takiego asortymentu. W dobie rzekomego kryzysu każda forma oszczędności jest dobra.

Artur Stasiak

Adres internetowy: thesoapdispensary.com

Zdjęcia: thesoapdispensary.com

 

Zobacz także:

Pomysłowy catering czyli samoobsługowy bar lodowy

Unpackaged- sklep bez opakowań

Czy śmietnik skazany jest na brud ?

Nowoczesna toaleta pomysłem na biznes

Firma sprzątająca psie odchody pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top