Indoor Skydiving pomysłem na biznes

Ze Skydive Areny korzystają nie tylko profesjonalni skoczkowie spadochronowi. Wieża przyciąga również mnóstwo turystów. Każdy, kto zawsze marzył o skoku ze spadochronem, może teraz tego spróbować. Nie wsiadając do żadnego samolotu. Ruch powietrza, który czujemy, oddaje dokładnie to, co się dzieje podczas prawdziwego skoku z samolotu. W ogromnej tubie wiatr wieje z prędkością do 300 km/h. To w zupełności wystarcza, by unieść człowieka na sporą wysokość.

To jeden z pierwszych tego typu tuneli aerodynamicznych na świecie. Jego promień to 4,3 m, a wysokość 14 m. Aby znaleźć się w środku można wejść normalnie przez drzwi lub (co chyba bardziej atrakcyjne) wdrapać się na 23-metrową wieżę i z niej skoczyć. Rozwiązanie ze skokiem najwierniej oddaje uczucie prawdziewego skoku ze spadochronem.

Plusem jest to, że do komory można wejść z przyjaciółmi. Oprócz świetnej zabawy można poćwiczyć np. różne układy choreograficzne w powietrzu. Ze Skydive Arena mogą korzystać osoby w wieku od 6 do 100 lat (poniżej 18 roku życia wymagana zgoda opiekuna) pod warunkiem, że żadna z nich nie waży więcej niż 130 kg oraz nie ma problemów ze zdrowiem (zabrania się skoków kobietom w ciąży, osobom pod wpływem alkoholu lub narkotyków, osobom z zaburzeniami krążenia czy urazami kręgosłupa) Po krótkiej odprawie i szkoleniu, na którym nauczymy się kontrolować swoje ciało w swobodnym spadku, można zacząć zabawę. Każdy uczestnik “skoku” otrzymuje specjalny kombinezon, buty i gogle. Atrakcją jest to, że tunel posiada system rejestrowania lotu, który później można otrzymać na pamiątkę.

Indoor Skydiving nie jest jeszcze aż tak znany i popularny. Ale wszystko idzie w kierunku jego popularyzacji. Nie trzeba posiadać żadnych specjalnych zdolności czy umiejętności sportowych. Wystarczy odrobina odwagi i chęć poddania się sile wiatru, który bezwładnie unosi nasze ciało.

W zależności od wykupionego pakietu, z kompletnym szkoleniem, z instruktorem lub bez, z przyjaciółmi, rodziną, pojedyńczo oraz czasu jaki chcemy spędzić w powietrzu ceny są zróżnicowane. Możecie je poznać, klikając tutaj (sekcja: Dokumenty). Pomysł na biznes niezwykle ciekawy. Z tego co wiem w zeszłym roku została podpisana wstępna umowa z firmą z Niemiec na wybudowanie pierwszego takiego tunelu w Polsce. Czekamy, aż ruszy budowa i będzie można z takiej atrakcji skorzystać.

Artur Stasiak

Adres internetowy: indoorskydivingprague.com

Zdjęcia: indoorskydivingprague.com

 

Zobacz także:

Skoki na bungee pomysłem na biznes

Park rozrywki w lesie

Kup ShelterBox i pomóż światu

Chcesz otworzyć swój własny sklep odzieżowy – skorzystaj.

Jetpack – i możesz latać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top