Skomponuj własną whisky

Szkocki McWhiskersons of Bothwell Ltd. właściciel serwisu whiskyblender.com to dobrze znana firma wśród fanów tego trunku. Mogą oni ją poznać w zupełnie nowy sposób. Dodatkowo mogą sprawić komuś niezwykłą radość, oferując mu spersonalizowany prezent.

Biznes związany z komponowaniem swojej whisky ma również, według właścicieli, dać trochę zabawy. Szkoci chcieli stworzyć coś, dzieki czemu ludzie w prosty sposób mogliby stać się posiadaczami wyjątkowej butelki szkockiej whisky mieszanej (blended malt whisky). Oczywiście pomysłodawcy zdają sobie sprawę, że nie można tego porównywać do umiejętności i talentu mistrzów od mieszania whisky. Niemniej jednak każdy może choć w niewielkim stopniu poczuć się jak specjalista i stworzyć coś wyjątkowego.

Każda whisky, zestawienie jej składników, utworzona na stronie whiskyblender.com jest zapisywana. Tak, aby każdy mógł zobaczyć, co tworzą inni. A dodatkowo można dzilić się swoimi przepisami na portalach społecznościowych.

Własny trunek komponujemy z 7 dostępnych smaków whisky. Wszystko mieszane jest w specjalnie robionych butelkach o pojemności 700 ml. Smaki dawkujemy po 10 ml. Dostępne są:

  • Smoke On The Water
  • Burnt Puddin’ 
  • Touch Of Spice 
  • Soft & Fruity
  • Cocoa-Nuts
  • Vanilla Fudge
  • Taste Of The Sea

Ceny w zależności od smaku są zróżnicowane. Za każde 10 ml zapłacimy od £0,52 do £1,08. Po napełnieniu naszej butelki w kolejnym kroku otrzymujemy potwierdzenie tego co zrobiliśmy (z rozbiciem na każdy smak, który wybraliśmy). Zatwierdzamy i wpisujemy własną, unikalną nazwę jaka ma być umieszczona na butelce. Płacimy i czekamy z niecierpliwością na zamówiony prezent. Cały proces wyboru jest niezwykle prosty.

Celem firmy jest zwiększenie świadomości i zainteresowania się “światem” whisky chcąc dać im możliwość eksperymentowania z tym złotym nektarem. A taka stworzona przez nas mieszanka whisky jest niezwykle ciekawym i oryginalnym pomysłem. Jak mówią niektórzy, alkohol będzie zawsze dobrym biznesem.

Artur Stasiak

Adres internetowy: whiskyblender.com

Zdjęcia: whiskyblender.com

 

Zobacz także:

Whisky bez alkoholu pomysłem na biznes

Alcospot sprawdzi zawartość alkoholu

Vodka Chilli Naga czyli tylko dla prawdziwych twardzieli

Air – woda z prądem pomysłem na biznes

Kran na każdym stole pomysłem na pub

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top