Sky Green – pionowa szklarnia pomysłem na biznes

Sky Green to pionowa szklarnia, farma, która jest jednocześnie wielkim, warzywnym ogrodem miejskim, sprawdzającym sie w stricte miejskim i o intensywnej zabudowie otoczeniu. Jego głównym założeniem jest produkcja świeżych, zdrowych warzyw przeznaczonych na lokalny rynek, przy wykorzystaniu minimalnej ilości energii, wody no i oczywiście przestrzeni. Za jego pomocą można wyprodukować 500 kg warzyw dziennie.

Ten pionowy system to 3 kondygnacyjny twór (ok. 9 metrów), gdzie warzywa moga być i są uprawiane przez cały rok. Dodatkowo służy temu panujący w Singapurze klimat. A skoro nie można w bok bo nie ma na to wolnej przestrzeni to trzeba w górę. I to zdaje się rozsądnym pomysłem, który będzie w przyszłości wykorzystywany.

Co prawda Sky Green nie jest pierwszym tego typu pionowym ogrodem ale jako pierwszy wykorzystuje innowacyjny system, który pozwala obracać całą konstrukcję tak, aby rośliny były najlepiej nasłonecznione. Dodatkowo cały Sky Green wykorzystuje minimalną ilość wody, ponieważ używana do zalewania roślin podlega recyklingowi i jest ponownie wykorzystywana. Odpadki organiczne są kompostowane, aby zapewnić wysoką jakość nawozu.

W Singapurze tylko 7 % lokalnej konsumpcji zaspokajają lokalnie uprawiane warzywa. 93 % jest sprowadzana. To pokazuje, że popyt znacznie przewyższa podaż. Dla mieszkańców ważna jest nie tylko świeżość ale i bezpieczeństwo produkowanej i konsumowanej żywności. Sky Green podlega nadzorowi Agri-Food & Veterinary Authority of Singapure. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się na terenach nie nadających się do upraw i o gęstym zaludnieniu, gdzie potrzeby żywieniowe są bardzo duże.

  Veterinary Authority of Singapure. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się na terenach nie nadających się do upraw i o gęstym zaludnieniu, gdzie potrzeby żywieniowe są bardzo duże.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: skygreens.com

Zdjęcia: skygreens.com

 

Podobne artykuły:

Sklep ze zdrową żywnością dla dzieci – pomysłem na biznes

MyFarm.com pomysłem na wirtualny ogródek

“Niedoskonały” catering pomysłem na biznes

Szklarnie na dachu pomysłem na firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top