Solarne ucho dostępne dla mas

Producenci prześcigają się w coraz to nowych rozmiarach i dodatkowych funkcjach urządzeń. Niestety ich wysoka cena często pozostaje daleko poza zasięgiem starszych osób. Rozwiązaniem tego problemu zajęła się firma Solar Ear z Brazylii, która stworzyła nisko kosztowy aparat słuchowy, ładowany za pomocą energii słonecznej.

Solarne ucho powstało z inicjatywy Howarda Weinstein’a. Urządzenie zaprojektował on tak aby mogło być zasilane przez dwie baterie typu AA. Baterie te można wielo krotnie ładować. Służy do tego solarna ładowarka, nie większa od dłoni. 
Aparat słuchowy umieszcza się potem w specjalnej stacji gdzie jest on ładowany. 

Baterie wystarczają z reguły na jeden tydzień, po upływie tego czasu należy ładować je około 6-8 godzin. Zaletą jest to że jedną parę baterii można używać aż przez trzy lata.

Pomysł przedsiębiorstwa Solar Ear pokazuje jak szerokie jest spektrum możliwości i zastosowań energii słonecznej. 

Przedsięwzięcie miało na celu poprawę ochrony środowiska, poprzez wykorzystanie energii odnawialnej. Brazylijska fabryka, w której produkowane są urządzenia, zatrudnia tylko osoby, mające problem ze słuchem, co przyczynia się do aktywizacji zawodowej tej grupy.  

Starania pomysłodawców, projektantów i załogi zostały docenione przez jury, a produkt zdobył prestiżową nagrodę Tech Award.

Solarny aparat trafił już do sprzedaży w Brazylii, Botswanie i Palestynie. Koszt zakupu to wydatek w wysokości 100 USD (280 PLN). W 2010 roku ucho pojawi się na rynku w Meksyku, Chinach, Indiach i Kanadzie.

Przedsiębiorstwo Solar Ear jest otwarte na międzynarodową współpracę.

 

Adres internetowy:

solarear.com.br

Foto: solarear.com.br

Czytaj też:

Sieć sklepów dba o mózgi seniorów

Usługi dla osób starszych pomysłem na biznes

Pomysł na przełomowy osobisty generator energii

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top