Solowheel czyli jednokołowy biznes

Unicycle, czyli jednokołowe rowery dla laika to dość trudny w prowadzeniu pojazd. Ale z czasem ta trudność znika, jeśli kierowca posiądzie umiejętność odpowiedniego balansowania ciałem w celu zachowania równowagi.

Solowheel amerykańskiej firmy Inventis, to połączenie jednokołowego roweru i napędu elektrycznego. Z roweru została jedynie koncepcja, czyli koło. Możliwość zachowania równowagi to sprawa elektroniki, w tym wypadku układu żyroskopów wspomaganych 1000-watowym silnikiem. Tym pojazdem możemy rozwinąć prędkość maksymalną do 20 km/h. Jadąc z taką prędkością będziemy cieszyli się nie dłużej niż 1 godzinę. Potem, niestety, nasze wehikuł trzeba będzie naładować. To z kolei zajmuje ok 45 minut.

Dodatkowo jadąc z górki lub hamując, urządzenie potrafi odzyskiwać energię. Sterowanie Solowheel odbywa się w taki sam sposób jak w Segway-u. Przyspieszamy przechylając się do przodu, hamujemy natomiast odchylając się do tyłu. Całość waży ok 9 kg.

Urządzenie, jak na polskie realia, nie jest tanie. Cena jaką zaproponował producent dostępna jest tutaj (sekcja: Dokumenty).

 Artur Stasiak

Adres internetowy: solowheel.com

Zdjęcia: solowheel.com

 

Podobne artykuły:

Segway – przewodnik

Niezwykły pomysł na reklamę

Inteligentne koło uczy jazdy na rowerze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top