Sprzedaż nawiedzonych domów pomysłem na biznes

W Hong Kongu popularne jest przekonanie, że duch człowieka, który umiera nagle, w nienaturalnych i niewyjaśnionych okolicznościach – samobójstwo, zabójstwo, nieszczęśliwy wypadek zamieszkuje swój dom i sprowadza nieszczęście na nowych mieszkańców. Dlatego w mieście działa również bardzo dużo konsultantów feng-shui, którzy poprzez swoje działanie próbują udobruchać złe duchy.

Zgodnie z panującym tutaj prawem, kupujący ma prawo do informacji na temat tzw. „nawiedzonych domów”. I na stronie internetowej firmy Square Foot, przy każdym ogłoszeniu dotyczącym takiego domu jest krótka notatka co się w nim złego wydarzyło. A są to m.in..informacje że ktoś popełnił samobójstwo, wyskoczył z okna, utoną w wannie, powiesił się czy złamał kark spadając ze schodów.

Jak pokazuje tutejszy rynek, nie brak osób, które duchów się nie boją i chętnie takie domy kupują. W końcu to okazja. Bardzo często nabywcami są osoby zza granicy, które w takie przekonania, jak mieszkańcy Hong Kongu, nie wierzą. Zresztą, na tak niewielkim obszarze, gdzie żyje ponad 7 milionów ludzi, zawsze zdarzy się tak, że ktoś w danym domu umrze w niewyjaśnionych okolicznościach. I później tak czy inaczej ktoś w takim domu zamieszkać musi.

W Polsce też nie brakuje tego typu domów. Ciekawe, czy kiedyś w ofercie jakiegoś dewelopera czy agencji nieruchomości znajdzie się zakładka sprzedaż „nawiedzonych domów”. Czy znaleźli by się nabywcy na tego typu nieruchomości? Tego nie wiemy. Ale zawsze coś nowego i nietypowego w ofercie.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: freemalaysiatoday.com; squarefoot.com.hk

Zdjęcia: squarefoot.com.hk

 

Podobne artykuły:

Top snap property – pomysłem dla Ciebie.

Drewniane domy

Kupno domu, który nie jest na sprzedaż

Natural handyman – od ideii do biznesu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top