SunCarPort- solarny garaż

Na tegorocznych targach we Frankfurcie pewna firma z Niemiec – SolarWorld przedstawiła swoje produkty szerokiej publiczności. SolarCarPort to nic innego jak lekka konstrukcja, która ma za zadanie magazynowanie i późniejsze ładowanie elektrycznych urządzeń w naszym domu.

W ofercie firmy są różne wielkości garażu oraz co za tym idzie moce produkcyjne.

I tak wersja najmniejsza ma wymiary 3.22 m x 5,09m skłądsię z 9 modułów ładowania i produkuje 2.12 kWp kosztuje w zestawie do samodzielnego montażu około 8000 Euro. SolarWorld jednak wyliczył przy założeniu wzrostu cen prądu o 5% rocznie, że po 20 latach zaoszczędzimy na energii elektrycznej ponad 16 680 Euro.

Instalacja jest oczywiście całkowicie bezobsługowa i można ją podłączyć do zasilania domu , zgrać z panelami na dachu mieszkania i cieszyć się darmową energią. Dodajmy do tego , że każdy kto planuje nabyć takie urządzenie na prywatny użytek może liczyć na dotacje i wychodzi nam, że garaż za stosunkowo niewielkie pieniądze pozwoli nam jeszcze zarobić.

Największy moduł o wymiarach 5.24m x 5,09m produkuje 3.53 kWp i pozwala zaoszczędzić w ciągu 20 lat ponad 28 000 Euro przy cenie zakupu wynoszącej 13 599 Euro.
 

W Polsce energia solarna dopiero raczkuje. Niska świadomość społeczeństwa, brak udogodnień prawnych sprawiają, że jest mało popularna. Pierwsze zachęty w postaci dotacji, obniżki podatków zapewne przyśpieszą proces instalacji tego typu w naszym kraju.

Konkurencja na rynku jest na razie niewielka. Przewiduje się że w ciągu kilku lat powstanie prawdziwy boom na panele solarne. Które co warto podkreślić są coraz bardziej wydajne i …coraz tańsze.

Adres internetowy :

www.suncarport.de

Zdjęcia: suncarport

Podobne artykuły :

BloomBox= czy zbliża się rewolucja?

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Prepara czyli pomysł na kuchenny ogródek

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top