Tkaniny produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu

Firma Vapor Apparel wprowadza na rynek swoje ekotkaniny, które wytwarzane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Materiały te dostarczane są do firmy z.. wysypisk śmieci. Firma odzyskuje plastik, stare zniszczone meble z wysypisk. W następnym procesie rozbija jej na papkę. Materiał, który powstaje jest podstawą przy tworzeniu tkanin, z których później powstają ubrania. To pozwala ograniczyć zaleganie niepotrzebnych śmieci. A to oczywiście wpływa bardzo pozytywnie na środowisko naturalne.

Tkaniny, które są wytwarzane przez firmę Vapor Apparel przeznaczone są do produkcji ubrań (t-shirtów, bluz, koszulek, etc) oraz bez problemu można na nich drukować różne aplikacje. Dodatkowo ubrania produkowane są w technologii Pure-Tech. Ta pozwala odprowadzać wilgoć.

Branża odzieżowa cały czas ewoluuje. Jest coraz bardziej świadoma wpływu produkcji na środowisko naturalne, stąd cały czas firmy poszukują nowym możliwości wytwarzania tkanin, ubrań etc. bez nadmiernego obciążania środowiska, w którym się znajdują.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: vaporapparel.com

Zdjęcia:
vaporapparel.com

 

Podobne artykuły:

Niemiecki portal sprzedaje tajemnicze koszulki

Modna niespodzianka czyli pomysł na odświeżenie garderoby

Własna firma – świecące ubranka

GreenDepot – supermarket dla „zielonych”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top