Tworzenie przewodników turystycznych przez turystów

Zawartość jest częściowo pobierana (za darmo) z serwerów największych w Europie firm zajmujących się przygotowywaniem przewodników jak Marco Polo z opisanymi dokładnie miejscami (ponad 250 000 obecnie) z profesjonalnymi porównywarkami cen hoteli w okolicy hotelcombined.com. Wszystko dostępne na jednej stronie. 
Dodatkowo zapytania generowane przez użytkownika dotyczące konkretnego miejsca są sprawdzane na serwerach flickr (portal ze zdjęciami) , youtube itd. Dzięki temu można uzyskać wyczerpujące informacje, zdjęcia, filmy o miejscach wartych odwiedzenia, wraz z ocenami, cenami itd.

Każdy członek portalu może stworzyć, a następnie wyeksportować do formatu pdf od 10 do 20 stron dokładnych opisów miejsc do których chce się udać. Z dokładnymi mapami, cenami, zdjęciami, rangami itd. A co najważniejsze wszystko za darmo.

TripWolf przygotował witrynę w wersji angielskiej i niemieckiej. A Hiszpańskojęzyczna będzie dostępna w roku 2009.
Firma zarabia na reklamach, oraz polecaniu ciekawych miejsc i lokalach. Zdobyła do dzisiaj dziesiąty tysiące użytkowników, którzy z całego świata tworzą profile wycieczek swojej okolicy wraz z opisami , cenami, zdjęciami itd.

Zapisz się i ty i rozreklamuj swoją okolicę. Dodatkowo pragną w niedługim czasie zintegrować z witryną systemy zamawiania biletów lotniczych, kolejowych itd. czerpiąc zyski z prowizji od sprzedaży.

Warto stworzyć taki portal i w Polsce. Coraz więcej studentów wyjeżdża za granice szlifować języki, mogą jednocześnie tworzyć mapy ciekawych miejsc , opisy i dzielić się nimi z innymi.

Adres internetowy:

tripwolf.com

Foto:tripwolf.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top