Usługi dla osób starszych pomysłem na biznes

Niektórzy z nich skupiają się na braku sprawności starszych osób- ElderDepot.com, inni- tacy jak HOJO- mają w swojej ofercie ponad 400 produktów, które pomogą staruszkom być szczęśliwymi i niezależnymi tak długo jak tylko to możliwe. Produkty HOJO dostępne są w kilku kategoriach:

– zdrowie i wellness, 
– życie codzienne, 
– komunikacja i bezpieczeństwo 
– i wiele innych.

Nie są to produkty przeznaczone do opieki nad starszymi ludźmi, ale takie które ułatwiają im życie (np. specjalnie wyprofilowane solniczka i pieprzniczka, które można używać tylko jedną ręką, i czynią je bardziej stylowym- np. aromaterapia.

Również sam sklep spełnia najwyższe wymagania. Alejki między półkami są szersze, a cena i opisy towarów są większe. Obsługa jest odpowiednio przeszkolona, tak aby służyć radą i pomocą seniorom.

HOJO organizuje również spotkania dla starszych osób, o różnej tematyce: np.: masaż, gotowanie, czy obsługa komputera. Właściciele, w ciągu najbliższych 5 lat, chcieliby rozwinąć franczyzową sieć sprzedaży we Francji na kolejne trzy duże miasta.

Niewątpliwie jest to pomysł godny uwagi. Dane statystyczne dotyczące demografii nie kłamią, a grupa docelowa, którą są seniorzy, rośnie w szybkim tempie.

Adres internetowy:

hojo-generationseniors.fr

Foto: hojo-generationseniors.fr

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top